AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Blizny wypukłe

Blizny wypukłe, nazywane też przerostowymi, to zgrubienia wyrastające ponad powierzchnię skóry, jednak nie wychodzące poza obręb rany. Najczęściej formę taką przybierają blizny po oparzeniu, a także powstałe w wyniku przeprowadzonych zabiegów chirurgicznych. Takie zmiany najczęściej usuwa się za pomocą lasera na blizny.

Blizny wypukłe – przyczyny

Bezpośrednią przyczyną powstawania blizn wypukłych jest nadprodukcja kolagenu w trakcie naturalnego procesu zasklepiania rany. Tego typu zmiany zawsze pojawiają się na skutek uszkodzenia tkanki. Niekiedy ich częste występowanie może być spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi.

Blizny wypukłe – objawy

Blizny wypukłe zawsze wystają ponad powierzchnię skóry, jednak, w przeciwieństwie do podobnych im keloidów, nie wychodzą poza obręb powstałej wcześniej rany  Najczęściej przyjmują one formę blizn na twarzy w okolicy uszu, na obojczykach oraz w górze pleców. Jednak taki wygląd i umiejscowienie zmiany nie musi jeszcze wskazywać na bliznę wypukłą. Ta bowiem powinna być starsza niż 2-3 miesiące.

Blizny wypukłe – profilaktyka

Aby nie dopuścić do powstania blizn przerostowych, należy odpowiednio dbać o gojenie się rany, w tym często ją odkażać. Możemy również zaopatrzyć się w specjalną maść bądź plastry na blizny. Jeśli uraz wykonywany jest świadomie, np. w celu przeprowadzenia zabiegu, powinniśmy wybrać możliwie najmniej szkodliwą metodę, np. procedurę z użyciem wysokiej jakości lasera.

Blizny wypukłe – leczenie

Najczęściej stosowaną i najbardziej obecnie cenioną metodą usuwania blizn wypukłych są zabiegi z użyciem lasera. Pomocniczo można spróbować też innych sposobów, jak karboksyterapia, zabiegi światłem LED, mezoterapia igłowa czy profesjonalne peelingi. Trzeba jednak pamiętać, że pozbycie się tego typu zmian jest niezwykle trudne, dlatego najlepiej odpowiednio zapobiegać ich powstawaniu.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn wypukłych:

Discovery Pico
Laser Icon 1540
Laser iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Lipotransfer
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling medyczny PRX
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki