AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Blizny zanikowe

Wiele przebytych chorób, które objawiają się wysypką na ciele, pozostawia po sobie ślady w postaci drobnych blizn. Do takich należy ospa czy trądzik. Ślady po wypryskach i krostach przybierają postać małych dziurek w skórze, których ilość jest mocno zróżnicowana. W niektórych cięższych przypadkach naznaczona może zostać cała twarz czy też plecy. Takie zmiany nazywane są bliznami zanikowymi lub inaczej atroficznymi.

Blizny zanikowe – przyczyny

Przyczyną tworzenia się blizn zanikowych jest nieprawidłowa synteza nowej tkanki. Powstają na skutek rozpadu włókien kolagenowych w głębokich warstwach skóry. Oznacza to, że w danym miejscu po prostu brakuje tkanki. W zależności od tego, jak bardzo nasilona była choroba (ospa, trądzik) i ile zmian wywołała, liczba wgłębień na danym fragmencie skóry może być inna. Zazwyczaj kształt blizn zanikowych jest okrągły lub półokrągły.

Blizny zanikowe – sposoby leczenia

Sposoby na pozbycie się blizn zanikowych możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy to ten, który będziemy stosować jeszcze zanim problem się nasili. Musimy wtedy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry już w trakcie choroby i od samego początku, po jej ustąpieniu. Ważne jest stosowanie tzw. metod domowych, czyli kremów (z masą perłową), które wspomagają metabolizm komórek skóry, ale też wygładzają ją i rozjaśniają. Innym rozwiązaniem są plastry i kremy z silikonem, które doskonale sprawdzają się w przypadku różnego typu blizn, w tym także atroficznych. Stosowanie preparatów może przynieść pożądane efekty, jeśli będziemy robić to regularnie przez dłuższy czas i zaczniemy kurację na wczesnym etapie. Jeśli blizny stają się defektem kosmetycznym, z którym nie możemy sobie poradzić, warto sięgnąć po metody medycyny estetycznej. To drugi rodzaj sposobów walki z bliznami zanikowymi. Spory wachlarz zabiegów sprawia, że w każdym przypadku możemy dobrać najlepszą kurację. Zawsze należy skonsultować swoje decyzje z lekarzem. Do wyboru mamy terapię światłem LED, lipotransfer czy iniekcje. W zależności od wielkości i rozległości zmian, lekarz może zasugerować peeling czy zabiegi z użyciem lasera.

Polecane zabiegi leczenia blizn zanikowych:

Discovery Pico
Icon 1540
iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Lipotransfer Adivive
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling PRX
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki