AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Błona dziewicza

Błona dziewicza to cienki fałd błony śluzowej, otaczający wejście do pochwy. Znajduje się na granicy pochwy i przedsionka. Zbudowana jest z elastycznych kolagenowych włókien tkanki łącznej, a jej kształt jest najczęściej pierścieniowaty z niewielkim otworem po środku. Budowa błony zależy m.in. od: wpływu hormonów, zmian wrodzonych, odmienności rasowych oraz okresu gojenia się po urazie lub zakażeniu. Wyróżnia się kilka typów jej wyglądu ze względu na kształt otworu. Każdy z rodzajów błon dziewiczych może różnić się grubością i elastycznością.

Błona dziewicza – rodzaje:

pierścieniowata półksiężycowa sitowata strzępiasta

Błona dziewicza – defloracja

Defloracja błony dziewiczej, czyli jej przerwanie, następuje zwykle podczas pierwszego stosunku płciowego, w chwili wejścia członka do pochwy. Zdarza się jednak, że do jej przerwania dochodzi wcześniej w wyniku masturbacji czy pettingu. Do defloracji może dojść niekiedy przez stosowanie zbyt dużego rozmiaru tamponu lub w wyniku intensywnie uprawianego sportu. Podczas przerwania błony dziewiczej kobieta może odczuwać lekki ból, może też pojawić się trochę krwi, ale zależy to od budowy błony. W większości przypadków – dziewic o półksiężycowatej błonie, która jest mało ukrwiona i łatwo pęka, przebiega to prawie bezboleśnie i bez pojawienia się krwi.

Błona dziewicza – hymenoplastyka

Niekiedy z przyczyn religijnych czy społecznych, kobiety pragną odtworzyć błonę dziewiczą dzięki medycynie estetycznej. Zabieg jej rekonstrukcji to hymenoplastyka. Polega na uformowaniu strzępków błony dziewiczej i odtworzeniu jej w pierwotnym kształcie.

Polecane zabiegi:

Hymenotomia – usunięcie błony dziewiczejHymenoplastyka – odtworzenie błony dziewiczej

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki