AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Brodawki wirusowe – charakterystyka

Brodawki wirusowe to inaczej kurzajki. Są to niewielkie narośla, które mogą pojawić się na skórze lub błonach śluzowych. Kurzajki wywołuje wirus brodawczaka ludzkiego, HPV. Najczęściej mamy do czynienia z brodawkami na stopach, dłoniach, ale również narządach płciowych (kłykciny kończyste). Wyróżniamy kilka rodzajów brodawek wirusowych: zwykłe (najczęściej na dłoniach i stopach), brodawki stóp, które wnikają dość głęboko w skórę i wywołują ból podczas chodzenia, płaskie (najczęściej na twarzy i ramionach), przejściowe (o cechach brodawek zwykłych i płaskich). Brodawki mają najczęściej kolor otaczającej je skóry, powierzchnię mają nierówną i szorstką, jedynie brodawki płaskie charakteryzują się powierzchnią gładką.

Brodawki wirusowe – przyczyny

Brodawki pojawiają się na skutek zarażenia wirusem HPV, czyli brodawczaka ludzkiego. Zarażenie następuje poprzez bezpośredni kontakt ze skórą, dlatego bardzo łatwo o nie w miejscach publicznych, jak baseny, szatnie. Infekcji sprzyja obniżona odporność, uszkodzenia naskórka, osłabienie, cukrzyca. Wirusem HPV można zarazić się podczas kontaktów seksualnych.

Brodawki wirusowe – leczenie

Brodawki, kurzajki często leczy się specjalnymi preparatami, stosowanymi miejscowo. Kremy czy płyny mogą być stosowane w przypadku brodawek na dłoniach czy stopach, natomiast nie poleca się ich do stosowania na twarz i narządach płciowych. Innymi metodami na kurzajki są: krioterapia, elektrokoagulacja, laseroterapia, chirurgiczne usuwanie zmian.

Laser CO2
Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
Radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki