AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Cienie pod oczami

Cienie pod oczami to nieestetyczne zaciemnienie pod oczami, powstałe w wyniku powiększenia naczyń krwionośnych w okolicy oczu, jak również zastoju krwi w tym rejonie. Powodem powstawania podkrążonych oczu nie zawsze jest zmęczenie czy nieprzespana noc. Dolegliwość ta może mieć także związek z pewnymi schorzeniami organizmu.


Cienie pod oczami – przyczyny

Podkrążone oczy najczęściej pojawiają się w efekcie zmęczenia, niedoboru snu lub nadmiernej ilości stresu. Zwykle objawy ustępują, kiedy organizm się zregeneruje. Często jednak ten stan przedłuża się, wówczas przyczyny cieni pod oczami mogą być inne. Nieestetyczne sińce bardzo często spowodowane są przez czynniki takie, jak:
Astma
Zaburzenia hormonalne (także stosowanie antykoncepcji hormonalnej)
Wiek (wraz ze starzeniem organizmu, naczynia krwionośne w okolicach oczu mogą się rozszerzać, przez co powstają nieestetyczne cienie)
Genetyczne uwarunkowania (cienie i sińce pod oczami mogą być także częścią urody dziedziczoną po rodzicach. Wówczas nie mają związku z chorobami ani zbyt małą ilością snu, choć takie okoliczności mogą dodatkowo pogłębiać sińce)
Nieodpowiednia dieta i używki. Sińce pod oczami to także znak, że organizm nie radzi sobie z toksycznymi substancjami dostarczanymi przez niezdrowe jedzenie, papierosy, alkohol, czy inne używki,
Przeziębienie, nieżyt nosa, zapalenie zatok. Schorzenia związane z zatokami mogą wpłynąć na zwiększenie ciśnienia w naczyniach krwionośnych w okolicach oczu
Ogólne osłabienie organizmu. Kiedy skóra pod wpływem osłabienia czy infekcji blednie, sińce pod oczami są bardziej uwydatnione
Awitaminoza i brak elektrolitów. Cienie po oczami mogą być także sygnałem, że w organizmie brakuje witamin i minerałów
Płytkie unaczynienie wokół oczu. Pękające naczynka powodują zaczerwienienie wokół oczu.

Cienie pod oczami leczenie

Nieestetyczne sińce pojawiają się pod dolną powieką, a ich wielkość zależy od poziomu zmęczenia czy osłabienia organizmu. Jeśli przyczyną jest wyczerpanie i deficyt snu, zwykle ustępują po zregenerowaniu organizmu. Jeżeli ten stan się przedłuża, często osoby cierpiące na tę dolegliwość, a zwłaszcza kobiety, zastanawiają się, jak zlikwidować cienie pod oczami. Na podkrążone oczy dobrze działa chłodzenie skóry kompresami lodowymi, okłady z ziół, zabiegi mezoterapii oraz stosowanie kwasu hialuronowego.

Polecane zabiegi na cienie pod oczami:

Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial
Mikrodermabrazja Hydrafacial z kompleksem wybielającym
Kwas hialuronowy
Neauvia Organic
Mezoterapia igłowa
Neauvia Hydro
Redensity II – usuwanie cieni i worków pod oczami
Fotoodmładzanie Dye VL
Clear Lift
Laserowe fotoodmładzanie – Icon MaxG

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki