Depilacja bikini

Depilacja bikini – charakterystyka zabiegu

Depilacja bikini, zwana inaczej depilacją miejsc intymnych to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych wykonywanych przez panie. Ilość przeprowadzanych zabiegów wzrasta w sezonie wiosenno-letnim. Istnieje kilka metod depilacji miejsc intymnych: woskiem, pastą cukrową, czy coraz bardziej popularna i skuteczna depilacja laserowa. Panie golą bikini stosując tradycyjne maszynki bądź kremy do golenia czy depilatory. Część z wymienionych sposobów jest niestety nietrwała i wymaga bardzo częstego powtarzania. Bikini możemy golić na sposób brazylijski lub francuski.

Depilacja bikini – sposoby usuwania owłosienia

Sposoby na depilowanie bikini to:

mechaniczne usuwanie owłosienia maszynką lub depilatorem,

stosowanie specjalnych kremów i żeli,

usuwanie włosków za pomocą wosku (gorącego lub zimnego),

depilacja pastą cukrową,

depilacja/epilacja laserem.

Depilacja bikini – rodzaje depilacji intymnej

Bikini możemy depilować na kilka sposobów. Najbardziej popularnym rodzajem depilacji jest bikini brazylijskie, czyli depilacja całkowita, polegająca na usunięciu owłosienia z wzgórka łonowego, warg sromowych, pośladków oraz okolicy odbytu. Najczęściej pozostawia się wąski pasek włosków nad łechtaczką. Możliwe jest jednak całkowite usunięcie owłosienia, czyli depilacja hollywoodzką. Depilację brazylijską przeprowadza się woskiem lub pastą cukrową, a także, coraz częściej, laserem. Aby przeprowadzić zabieg, włoski muszą mieć długość min. 0,5 cm, co oznacza, że przed woskowaniem nie należy golić się przez około 2 tygodnie. Depilacja woskiem jest metodą bolesną, często podrażniającą skórę. Po zabiegu warto skórę traktować łagodzącymi preparatami, np.: oliwką. Innym rodzajem depilacji jest bikini francuskie, czyli najpłytsza forma golenia miejsc intymnych. Włoski usuwane są z pachwin i boków wzgórka łonowego. Owłosienie przyjmuje kształt trójkąta lub prostokąta.

Depilacja bikini – laserowa epilacja

Gwarancją najwyższej jakości i dokładności jest laserowa depilacja bikini. Aby uzyskać trwały efekt konieczne jest wykonanie kilku zabiegów, ponieważ laser działa na włoski będące w fazie wzrostu (anagen). Zabiegi z użyciem lasera to kuracja szybka i bezbolesna. Wiele laserów posiada inteligentny czytnik melaniny, co sprawia, że parametry mogą być dobierane indywidualnie do potrzeb pacjentki. Posiadają też specjalne systemy chłodzenia, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny, a pacjentka nie musi obawiać się poparzenia. owłosienie usuwane jest precyzyjnie i na długo. Cała seria zabiegów przeprowadzona w odpowiednich odstępach czasu pozwala cieszyć się gładka skórą na trwałe. Różnorodność laserów stosowanych w klinikach medycyny estetycznych lub gabinetach kosmetycznych sprawia, że włoski można usuwać przez cały rok. Lasery usuwają także włosy jasne i rude. Depilacja laserowa nazywana jest epilacją, czyli trwałym usuwaniem owłosienia.

Depilacja bikini – przeciwwskazania do zabiegu

Niektóre rodzaje depilacji nie mogą być przeprowadzone w pewnych sytuacjach. Woskowaniu nie mogą poddać się panie z chorobami skóry, cukrzycą czy zażywające niektóre leki. Epilacja laserowa przeciwwskazana jest w przypadku: nowotworów skóry czy infekcji skóry, a także infekcji intymnych czy w okresie miesiączki. Zabieg laserowego usuwania owłosienia nie będzie przeprowadzony u pań będących w ciąży lub karmiących piersią. Przeciwwskazania to także zażywanie leków i ziół światłouczulających lub uczulenie na światło. Przed laseroterapią zrezygnować należy z peelingów. Inne przeciwwskazania do depilacji np. woskiem: stany zapalne i ropne skóry, blizny, świeże rany, obrzęki, epilepsja, uczulenie na wosk, problemy z ciśnieniem krwi, stany gorączkowe, słaba krzepliwość krwi.

Polecane zabiegi depilacji stref intymnych:

Depilacja/epilacja laserowa Vectus

Depilacja/epilacja laserowa Thunder

Depilacja/epilacja laserowa Motus

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki