Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!

Depilacja

Depilacja to zabieg polegający na usuwaniu owłosienia. Wyodrębniamy kilka rodzaj zabiegów depilacji:
depilacja czasowa, do której zaliczają się depilacja mechaniczna (woskiem, maszynką, żyletką, pastą cukrową, depilatorem), depilacja chemiczna (pianka, krem, żel)
depilacja trwała, do której zalicza się depilację laserową, depilację IPL i depilację ELOS.

Depilacja – historia

Już 30 tys. lat p.n.e do usuwania owłosienia wykorzystywano ostre kamienie. W starożytnym Egipcie depilacja i usuwanie owłosienia stało się czymś powszechnym – przyszli faraonowie, przed objęciem władzy, byli poddawani rytualnemu zabiegowi depilacji całego ciała. Do tego celuużywano muszelek, ostrych kamieni oraz wosku z żywicą i miodem. Z czasem metody depilacji zostały rozpowszechnione w Europie. W średniowieczu depilacja przestała być stosowana, kobiety musiały zakrywać całe ciało ze względu na nakazy religijne. Depilacja stała się modna od 1915 roku, za sprawą reklamy umieszczonej w amerykańskim piśmie Harper’s Bazaar. Zdjęcie modeli z uniesionymi rękami, prezentujących ogolone pachy oraz tekst reklamy zachęcały kobiety do stosowania zabiegów depilacji.

Depilacja woskiem

To zabieg kosmetyczny, mający na celu usunięcie zbędnego owłosienia z ciała przy pomocy wosku. Ze względu na temperaturę wosku, podczas zabiegu wyróżniamy wosk miękki o temperaturze topnienia poniżej 40 stopni oraz wosk twardy, który topi się w temperaturze wyższej niż 40 stopni. Tego rodzaju depilacja jest uważana za zabieg bolesny – szczególnie depilacja miejsc intymnych, bikini i pach.

Depilacja woskiem – przebieg

Depilacja rozpoczyna się od oczyszczenia, zdezynfekowania i odpowiedniego przygotowania skóry. Następnie, zgodnie z kierunkiem porostu włosa, równomiernie rozprowadzany jest wosk. Kolejnym etapem jest przyklejenie do nałożonego na skórę wosku paska bawełnianego lub fizelinowego i energiczne oderwanie go w kierunku przeciwnym do porostu włosów. Depilacja zakończona jest wytarciem oliwką resztek wosku oraz wsmarowaniem w skórę preparatów opóźniających odrost włosków. Efekt zabiegu utrzymuje się do 4 tygodni.

Depilacja brazylijska

To rodzaj depilacji intymnej. Obejmuje usunięcie owłosienia z okolic bikini, łona, pośladków, warg sromowych i okolic odbytu. Jest przeprowadzana przy użyciu wosku, pasty cukrowej lub wiązki lasera. Pojedyncze włoski usuwane są za pomocą pęsety.

Depilacja laserowa

Zabieg depilacji laserowej polega na podgrzaniu przez wiązkę mieszka włosowego i zniszczeniu cebulki, dzięki czemu usunięcie owłosienia jest trwałe. Zabieg jest bezbolesny i nie pozostawia blizn – wykonuje się go laserem nieablacyjnym, który dociera prosto do wnętrza skóry, nie uszkadzając jej wierzchnich warstw. Dla pełnej skuteczności zabieg depilacji laserowej należy powtórzyć kilkakrotnie – wiązka niszczy bowiem jedynie cebulki włosów w fazie wzrostu, tzw. anagenu.

Polecane zabiegi depilacji:

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki