AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Dermabrazja

Dermabrazja to zabieg polegający na mechanicznym ścieraniu naskórka oraz górnych warstw skóry właściwej, mający za zadanie wygładzenie skóry. Początkowo zabieg dermabrazji stosowany był u osób borykających się z problemem blizn potrądzikowych, bliznami powstałymi w wyniku ospy lub innych chorób, po wypadkach lub z rozstępami. Dziś stosuje się dermabrazję na rozstępy, a także przy leczeniu wielu chorób skóry, do usuwania blizn po tatuażach, plam wątrobowych i zmarszczek.


Dermabrazja – działanie

Miejsce, które będzie poddane zabiegowi dermabrazji, jest dokładnie oczyszczane, dezynfekowane i schładzane. Następnie przy użyciu urządzenia z obrotową główką usuwa się naskórek oraz nierówności. Przez kilka dni po zabiegu skóra może być podrażniona i zaczerwieniona – gojenie trwa do 10 dni. Nowa skóra w pierwszym okresie ma różowy kolor, a po kilku dniach jej koloryt się wyrównuje. Efekt utrzymuje się od sześciu do ośmiu tygodni. Wskazane jest, aby pacjent po zabiegu unikał kontaktu z promieniami słonecznymi i używał filtrów ochronnych na skórę.

Dermabrazja – przeciwwskazania

Dermabrazja nie powinna być stosowana u osób, które borykają się z problemem długiego gojenia ran oraz osoby cierpiące na cukrzycę, stany immunosupresji czy choroby nowotworowe. Aktywne stany zapalne i choroby skóry również są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Dermabrazja – skutki uboczne

Jak każdy zabieg, również dermabrazja niesie za sobą możliwość powstania skutków ubocznych. Najczęściej utrzymują się one do kilku dni po zabiegu. Najczęstszymi z nich są: czasowe zmiany koloru skóry, trwałe zmiany koloru skóry, czasowe lub trwałe ściemnienie skóry, za sprawą nadmiernej ekspozycji miejsca poddanego zabiegowi na działanie promieni słonecznych, blizny i infekcje.

Dermabrazja – efekty

Dzięki zabiegowi dermabrazji możliwe jest uzyskanie znacznego wygładzenia i ujędrnienia skóry, spłycenia zmarszczek, usunięcia przebarwień, pozbycia się rozstępów i cellulitu, a także uelastycznienia skóry. Chętnie też stosuje się dermabrazję na blizny, zwłaszcza te głębokie. Usuwanie tatuażu tą metodą zdarza się już niezwykle rzadko.
W przypadku dermabrazji opinie zadowolonych pacjentów najlepiej świadczą o jej skuteczności. U pacjentów z mniejszymi bliznami i problemami skórnymi, dermabrazja może przynieść oczekiwane rezultaty już po pierwszym zabiegu. W celu pozbycia się głębszych czy bardziej rozległych blizn, zabieg należy powtarzać. Po zabiegu dermabrazji nasza skóra potrzebuje więcej czasu na regenerację. Poddanie się każdemu zabiegowi wymaga konsultacji ze specjalistą.
Dziś dermabrazja stosowana jest stosunkowo rzadko – jej miejsce zajęły mnie inwazyjne zabiegi, choć w dalszym ciągu oparte na złuszczaniu, a więc bliskie technice tego zabiegu.

Polecane zabiegi oparte na technice dermabrazji:

Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial

Hydrodermabrazja DermaClear

Dermabrazja laserowa – Fotona

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki