AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Dietetyka

Dietetyka stanowi jedną z gałęzi nauk medycznych. Specjalizuje się w badaniach nad wpływem sposobu żywienia na stan organizmu człowieka zdrowego, a także analizuje wzajemne oddziaływanie leczenia środkami farmakologicznymi i zastosowanej diety w przypadku osób cierpiących na poszczególne schorzenia. Dziedzina ta stanowi odrębny kierunek studiów medycznych. Ukończenie dietetyki upoważnia do wykonywania zawodu dietetyka.

Dietetyka – obszar działań

Dietetyka zajmuje się przede wszystkim określaniem optymalnego jadłospisu dla osób zdrowych, a także podstawowych zasad żywienia w przypadku występowania poszczególnych schorzeń. Jej działania zwykle ukierunkowane są na konkretny cel, np. utratę nadmiaru masy ciała, rozbudowanie masy mięśniowej lub wspomaganie działania terapii farmakologicznej. Dietetyka odpowiada również za kontrolę i ocenę stanu żywności, a także zapobieganie rozwojowi chorób przez nią rozpowszechnianych. Ze względu na obszar działań, dietetykę można podzielić na:
Kliniczną – zajmującą się kwestią zdrowia, optymalnego odżywiania organizmu, a także żywienia stosowanego w leczeniu poszczególnych chorób oraz edukacji żywieniowej.
Sportową – badającą wpływ jakości żywienia na wydajność kondycyjną sportowców oraz optymalną formę żywienia sprzyjającą rozwojowi osiągnięć sportowych.

Dietetyka studia

Kształcenie i rozwój w dziedzinie dietetyki odbywa się na uczelniach wyższych medycznych oraz przyrodniczych, a także na akademiach wychowania fizycznego, gdzie stanowi osobny kierunek. Coraz częściej można spotkać ją również w ofercie uczelni prywatnych.

Dietetyka – konsultacje dietetyczne

Konsultacje dietetyczne niezbędne są w przypadku leczenia schorzeń, szczególnie układu pokarmowego, na przykład celiakii, cukrzycy, nietolerancji na poszczególne składniki czy otyłości. Warto również zdecydować się na nie w przypadku problemów z utrzymaniem prawidłowej masy ciała lub przy intensywnym uprawianiu sportu, również amatorsko. W medycynie estetycznej dietetyka odgrywa dużą rolę i stanowi podstawę zabiegów odchudzających i wyszczuplających.


Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki