Duże piersi

Nie istnieją oficjalne wytyczne, według których biust można uznać za duży, choć zwykle zakłada się, że zaczyna się on w okolicach 22 cm różnicy między obwodem w biuście i pod nim (miseczka E). Wiele zależy jednak od całej sylwetki, a także stanu zdrowia – duże piersi powodują wiele przykrych dolegliwości.

Duże piersi – przyczyny

Duży biust może mieć podłoże w kilku czynnikach. Wśród nich najważniejsza jest genetyka – duże piersi można po prostu odziedziczyć. Nie bez znaczenia jest wrażliwość organizmu na estrogen, ponieważ w okresie dojrzewania organizm wydziela duże ilości tego hormonu. W wielu przypadkach kluczową przyczyną jest ilość tkanki tłuszczowej – panie, które mają jej więcej, mają również większe piersi.

Duże piersi – problemy

Panie o dużych piersiach często zastanawiają się nad metodami zmniejszania biustu – bardziej lub mniej inwazyjnymi. Wszystko przez problemy zdrowotne i dyskomfort, jaki może on powodować, w tym:
Ból piersi – może być też skutkiem chorób lub nieodpowiedniej diety, np. zbyt dużej ilości kofeiny, jednak często występuje właśnie w przypadku biustu w większych rozmiarach.
Ból pleców – duży biust to duży ciężar, który często powoduje problemy, np. z kręgosłupem,
Problem z doborem stanika – jest on zarówno estetyczny, jak i związany ze zdrowiem i wygodą. Źle dobrany biustonosz wymusza zgarbioną pozycję i wrzyna się boleśnie w ciało pod ciężarem dużego biustu.
Dyskomfort psychiczny – często panie o dużych piersiach czują się skrępowane spojrzeniami lub odczuwają dyskomfort ze względu na szybką utratę jędrności biustu.
Problemy z badaniem piersi – zarówno samobadanie, jak i mammografia mogą być w tym wypadku utrudnione.

Duże piersi – leczenie

W przypadku zbyt dużego biustu istnieje kilka sposobów na jego zmniejszenie. W niektórych wypadkach mogłoby pomóc zrzucenie dodatkowych kilogramów, należy jednak liczyć się z brakiem jędrności biustu, a przy gwałtownej utracie masy ciała również z rozstępami. Z naturalnych metod nieco lepszym rozwiązaniem są ćwiczenia na zmniejszenie biustu – przede wszystkim pompki na klatkę piersiową, tzw. ,,rozpiętki” z obciążeniem czy wyciskanie ciężaru nad klatkę – hantli lub np. sztangi. Jednak najbardziej spektakularne efekty z pewnością przyniosą zabiegi, w tym operacja zmniejszenia biustu. Polega na wycięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i gruczołowej z piersi – często można starać się o jej dofinansowanie z NFZ. Należy jednak pamiętać, że to procedura inwazyjna, o długim okresie rekonwalescencji, dlatego wiele kobiet zastępuje ją zabiegami liposukcji połączonej z liftingiem biustu.

Polecane zabiegi pomniejszania biustu:

Liposukcja z lipotransferem
 Lipotransfer
 Lipoliza ultradźwiękowa Vaser Lipo 

Chirurgia plastyczna – zmniejszenie piersi

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki