AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Elastyna

Elastyna i kolagen to dwa białka występujące w tkankach, w tym również w skórze, gdzie odpowiadają za jej młody wygląd. To dzięki nim skóra jest jędrna, elastyczna i odpowiednio napięta, a także młodzieńczo gładka, pozbawiona zmarszczek. Odpowiednie stężenie elastyny występuje do 25. roku życia, natomiast w późniejszym okresie jej produkcja powoli zaczyna spadać.

Elastyna – co to jest

Elastyna jest białkiem strukturalnym o budowie fibrylarnej, skleroproteiną. Występuje w wielu tkankach, w tym w skórze właściwej, gdzie zapewnia jej młody, świeży wygląd. Jej stężenie nie przekracza tam 10%. Elastyna jest wytwarzana przez fibroblasty, czyli te same komórki, które odpowiadają za powstawanie kolagenu. Ich produkcja spada jednak wraz z wiekiem, przy czym proces ten rozpoczyna się po 25. roku życia.

Poza skórą elastyna występuje również w więzadłach, tkance płucnej, dużych naczyniach krwionośnych oraz ścięgnach.

Elastyna w kosmetyce

Elastyna i kolagen bardzo często występują wspólnie w produktach do pielęgnacji skóry, szczególnie w kremach i w maseczkach. Ma ona za zadanie przede wszystkim:

 • ujędrnić i nawilżyć skórę,
 • poprawić koloryt tkanki,
 • zredukować cellulit,
 • zmniejszyć widoczność przebarwień,
 • wygładzić zmarszczki,
 • dodać tkance elastyczności.

Elastyna w medycynie estetycznej

Chociaż kosmetyki z elastyną mogą być pomocne w zachowaniu dobrej kondycji skóry, działają one na zewnętrzne warstwy tkanki. Aby wpłynąć na elastynę w głębszych warstwach skóry, należy skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Jednymi ze skuteczniejszych są te wymuszające na skórze proces samoistnej odbudowy, np. zabiegi laserowe czy mezoterapia mikroigłowa. Doskonałym sposobem na pobudzenie produkcji elastyny będą też: mezoterapia, nici liftingujące, karboksyterapia, ultradźwięki czy fale radiowe.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki