AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Fioletowe pryszcze

Fioletowe pryszcze – przyczyny powstawania

Fioletowy kolor pryszczy wiąże się z samodzielnym wyciskaniem krost. W trakcie naciskania na krostę może dojść do wynaczynienia krwi i powstaje fioletowy lub siny krwiak. Najczęściej krwiaki pojawiają się na twarzy, ponieważ pryszcze na niej są łatwo dostępne. Krwiaki zwykle wchłaniają się po kilku dniach, jednak należy udać się do dermatologa, by rozpocząć leczenie skóry skłonnej do wyprysków. Fioletowe pryszcze są także dużym defektem estetycznym, która dla wielu osób stanowi wstydliwy kompleks.

Fioletowe pryszcze – zapobieganie

Najskuteczniejszą metodą uniknięcia powstania fioletowych pryszczy jest powstrzymanie się od ich wyciskania. Zazwyczaj nie jest się w stanie samodzielnie dokładnie oczyścić skóry ze zmian ropnych, przez co dochodzi do uszkodzenia naskórka oraz powstania krwiaka.

Fioletowe pryszcze – leczenie

Leczenie fioletowych pryszczy należy rozpocząć od wizyty u dermatologa, który powinien wskazać przyczynę powstawania pryszczy. Mogą nią być zaburzenia hormonalne, niewłaściwa higiena osobista lub choroba. Specjalista dopasowuje terapię do problemu – często Pacjenci muszą przyjmować leki z antybiotykiem oraz stosować maści na zmiany skórne. Pomocne są również zabiegi medycyny estetycznej, które regenerują skórę oraz usuwają blizny po pryszczach. Bardzo istotne jest, by nie wyciskać samodzielnie pryszczy, ponieważ oprócz wynaczynienia krwi i fioletowego koloru krosty dochodzi także do rozprzestrzenienia bakterii po innych częściach ciała.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki