AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Grzybica

Grzybica – informacje podstawowe

Grzybica to zakaźna choroba wywoływana przez grzyby, głównie dermatofity oraz grzyby drożdżopodobne i pleśniowe. Wyróżnić możemy zarówno grzybice skóry, jak i głębokie, narządowe. Najczęściej występującym rodzajem grzybicy jest grzybica stóp oraz grzybica paznokci. Objawy grzybic zależą od lokalizacji zmian chorobowych oraz stopnia ich nasilenia. Do najbardziej charakterystycznych i powtarzalnych zaliczyć możemy: zmiany skórne (w tym różnego rodzaju przebarwienia, krostki oraz pęcherzyki), świąd i łuszczenie naskórka, a w przypadku grzybic głębokich objawy narządowe. Leczenie, w zależności od rodzaju choroby, ma charakter miejscowy lub ogólny.

Grzybica – objawy

Grzybice skórne zazwyczaj objawiają się różnego rodzaju zmianami skórnymi, jak przebarwienia, pęcherzyki lub krostki. Może im towarzyszyć zaczerwienienie, świąd oraz łuszczenie naskórka. Inne symptomy występują w przypadku grzybic głębokich, zazwyczaj są to objawy narządowe.

Grzybica – przyczyny

Bezpośrednią przyczyną występowania grzybicy jest zakażenie grzybami drożdżopodobnymi, pleśniowymi, a najczęściej dermatofitami. Zazwyczaj atakują organizm osłabiony, dlatego na zachorowanie narażone są przede wszystkim osoby cierpiące na przewlekłe choroby, które negatywnie wpływają na układ immunologiczny, a także osoby przyjmujące antybiotykoterapię i w trakcie zmian hormonalnych.

Grzybica – leczenie

W zależności od rodzaju grzybicy oraz stopnia jej zaawansowania, leczenie ma charakter miejscowy – preparatami do użytku miejscowego w formie kremów lub maści, bądź ogólny.

Polecane zabiegi leczenia grzybicy:

Leczenie grzybicy paznokci Laser Lunula

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki