AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Guzowatość nosa 

Guzowatość nosa to jego zniekształcenie, a także zaburzenia w funkcjonowaniu, głównie polegające na chronicznej niedrożności. Rhinophyma, bo tak nazywa się guzowatość w terminologii medycznej, charakteryzuje się rozszerzonym, bulwiastym i czerwonym nosem. Zmianom w wyglądzie towarzyszy także nasilony łojotok.

Guzowatość nosa – przyczyny

Schorzenie nazywane guzowatością nosa bierze swój początek w trądziku różowatym, który jest przewlekłą chorobą skóry. W przebiegu trądziku występują trzy kolejne fazy: rumieniowe, krostkowo-grudkowe i przerostowe. To właśnie w trzecim stadium, najbardziej zaawansowanym może dojść do rozwoju guzowatości nosa. Najczęściej problem ten dotyczy mężczyzn, choć nie omija też kobiet. Guzowatość tworzy się na skutek przerostu tkanek miękkich nosa, a także powiększenia gruczołów łojowych i rozwinięcia się stanu zapalnego.

Guzowatość nosa – leczenie

Metody leczenia stosowane w celu poprawy wyglądu oraz komfortu życia pacjenta to zabiegi chirurgiczne z wykorzystaniem lasera ablacyjnego CO2, a także coraz bardziej popularna metoda terapii laserem neodymowym. Zabieg polega na usunięciu przerośniętych gruczołów łojowych, osłabieniu stanu zapalnego oraz zmniejszeniu rozmiarów nosa.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki