AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł
ginekologia estetyczna

Hymenoplastyka

Hymenoplastyka

Hymenoplastyka to zabieg odtworzenia błony dziewiczej, który ma na celu stworzenie wrażenia jej obecności u kobiety. Polega na uformowaniu strzępków błony dziewiczej i odtworzeniu jej w pierwotnym kształcie. Zabieg nie wiąże się z rekonwalescencją, a współżycie seksualne jest możliwe po zagojeniu się ran, czyli zazwyczaj 2-3 tygodnie po przeprowadzeniu procedury.

Hymenoplastyka – przyczyny

Podjęcie decyzji o zabiegu hymenoplastyki zazwyczaj ma podłoże psychologiczne, często kulturowe lub religijne. W niektórych środowiskach, np. w świecie islamu, kobiety poddające się zabiegowi motywowane są pobudkami religijnymi i społeczno-kulturowymi. Dzieje się tak, gdy inicjację seksualną mają za sobą, choć przyszli mężowie oczekują, że będę pierwszymi partnerami seksualnymi swoich żon. Istotną rolę zabieg ten odgrywa też w terapii traumy ofiar gwałtu, które przed jego dokonaniem były dziewicami. W takich przypadkach hymenoplastyka pełni poniekąd funkcję terapeutyczną. Zdarza się też niekiedy, że dziewczynki rodzą się z uszkodzonymi narządami płciowymi lub bez błony dziewiczej. W niektórych przypadkach Pacjentki decyduje się na ten zabieg, aby sprawić przyjemność partnerowi. W USA coraz częściej dzieje się tak przed odnawianiem przez pary przysiąg małżeńskich.

Hymenoplastyka – przygotowanie do zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu hymenoplastyki należy zrobić szereg badań takich, jak: morfologia, badanie krwi, ogólne badanie moczu, antygen, poziom cukru, elektrolitów, koagulogram– APTT, INR, P, a po ukończeniu 40. roku życia także EKG. Przez dwa tygodnie poprzedzające zabieg nie należy przyjmować leków takich, jak: aspiryna i jej pochodne, leków przeciwgrypowych, czy witaminy E. Na kilka dni przed operacją warto znacznie ograniczyć palenie papierosów, a na 6 godzin przed nią należy powstrzymać się od jedzenia i picia.

Hymenoplastyka – przebieg zabiegu

Przed zabiegiem hymenoplastyki Pacjentka zostaje znieczulona miejscowo. Następnie dochodzi do sfałdowania śluzówki, naciągnięcia jej i zszycia wchłanialną nicią. Zwykle zabieg trwa około 20 minut. W przypadku hymenoplastyki, cena zależeć będzie głównie od wybranej kliniki.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki