NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Implanty piersiowe

Implanty piersiowe to protezy, które są stosowane w sytuacji chęci powiększenia biustu lub uzupełnienia jego braku, celem poprawy wyglądu. To skuteczna metoda na pozbycie się dyskomfortu, spowodowanego małym biustem, asymetrycznym jego kształtem, a także po usunięciu go w efekcie mastektomii. Ponadto, implanty piersiowe są również stosowane w przypadku polepszenia prezencji biustu z powodu wad wrodzonych oraz w sytuacji zmiany płci.

Implanty piersiowe – rodzaje

Jednym z najpopularniejszych rodzajów implantów piersiowych są implanty silikonowe. Jak sama nazwa wskazuje, są one wykonane z silikonu, którego konsystencja jest zbliżona do naturalnej miękkości biustu. Czasem do augmentacji piersi wykorzystuje się również protezy piersiowe solne, które są wypełnione roztworem chlorku sodu. Zaletą tego rodzaju implantów mniejsze ryzyko pęknięcia, z racji lepszej przyswajalności tej substancji przez organizm kobiety. Niewątpliwym plusem powiększania piersi za pomocą implantów jest fakt, że zabieg stwarza szansę nie tylko na zmianę ich rozmiaru, ale również kształtu. Powiększenie biustu może odbywać się poprzez zastosowanie dwóch różnych wariantów implantów. I tak, Pacjentki mogą wybrać spośród implantów okrągłych oraz anatomicznych. Augmentacja piersi, z zastosowaniem implantów okrągłych to zastosowanie w przekroju poprzecznym okrągłego ich kształtu. Natomiast w przypadku implantów anatomicznych, kształtem przypominających łzę pozwala na zamaskowanie górnej ich części i w efekcie do uzyskania bardziej naturalnego wyglądu biustu.

Implanty piersiowe – inne metody leczenia

Powiększanie piersi może być wykonywane nie tylko za pomocą implantów piersiowych z silikonu czy soli fizjologicznej, ale również poprzez zastosowanie innych, mniej inwazyjnych metod. Jedną z nich jest niewątpliwie, rekomendowana przez Klinikę Miracki, technika wykorzystania własnej tkanki tłuszczowej. To doskonały sposób na powiększenie biustu i jest on o wiele bardziej naturalny niż implanty piersiowe. Jeśli natomiast Pacjentka chciałaby zmniejszyć piersi, możliwe jest wykonanie ich redukcji, czyli mammoplastyki. Tego rodzaju zabieg chirurgiczny polega na wycięciu części gruczołu i pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Mammoplastyka przyczynia się do poprawy jakości życia kobiet, które cierpią z powodu zbyt dużego biustu, powodującego m.in. ból kręgosłupa, karku czy garbienie się.

Implanty piersiowe – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem wykonania powiększenia biustu poprzez implanty piersiowe są zaburzenia krzepliwości krwi, choroby autoimmunologiczne, wątroby, nerek, a także przewlekłe infekcje. Augmentacja piersi nie może być też przeprowadzana u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Polecane zabiegi:

Chirurgia plastyczna – powiększanie piersi implantami

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki