AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Implanty

Implant, nazywany zamiennie także wszczepem, stanowi ciało obce, które zostaje wszczepione do organizmu, aby przywrócić naturalną funkcję bądź poprawić estetykę wyglądu pacjenta. Bardzo często implant ma pełnić rolę zastępczą fragmentu kości lub stawu. Może stanowić także metodę uzupełnienia piersi.

Implanty – rodzaje

Implanty można pogrupować ze względu na tworzywo, z jakiego zostały wykonane, jak również funkcję, jaką mają spełniać. Można je podzielić na: implanty zębowe implanty stawów (tak zwane endoprotezy) implanty piersi implanty ślimakowe (douszne) implanty antykoncepcyjne.

Implanty – zastosowanie

Implantologia ma bardzo szerokie zastosowanie zarówno w samej medycynie, jak i medycynie estetycznej. Wiele dziedzin wykorzystuje tę stosunkowo nową technologię do leczenia swoich pacjentów bądź poprawienia ich wyglądu i samopoczucia. Najczęściej implanty stosuje się w stomatologii. Naturalne zęby, które zostały utracone w wyniku choroby albo urazu mechanicznego, są zastępowane sztucznie uzyskanym implantem, który operacyjnie wszczepia się w dziąsło, w taki sposób, aby pełnił funkcję naturalnego zęba. Ułatwia to proces gryzienia, ale w implancie zęba równie ważne są walory estetyczne. Implanty stosuje się także w ortopedii. Mają na celu wykonywanie pracy uszkodzonych kości lub stawów. Najczęściej przeprowadzany jest zabieg endoprotezy stawu biodrowego i kolanowego, który przywraca pacjentowi pełną sprawność Wszczepy stosuje się także w dziedzinie audiologii. Przez zastosowanie implantów ślimakowych można rehabilitować osoby z niedosłuchem. Implanty wykorzystuje się również w antykoncepcji. Wszczepiony pod skórę jest innowacyjną metodą zapobiegania niechcianej ciąży.

Implanty w medycynie estetycznej

W medycynie estetycznej najczęściej stosowane są implanty piersi, w celu powiększenia ich rozmiaru i nadania pełniejszej estetyki, jak również odtworzenia piersi usuniętej z powodu choroby. Stosowane są dwa główne rodzaje implantów piersi, wypełnione płynem fizjologicznym lub żelem silikonowym.

Polecane zabiegi z użyciem implantów:

Chirurgia plastyczna – powiększanie piersi

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki