AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Keratyna

Keratyna – informacje ogólne

Keratyna jest białkiem, którego regularne stosowanie, pozwala odbudować zniszczone włosy, skórę i rozdwajające się paznokcie. Gdy brakuje keratyny to nasze ciało daje nam o tym znać. Przez wzgląd na jej istotną funkcję należy owy niedobór uzupełniać. Keratyna, jako składnik naskórka, uczestniczy w procesie jego rogowacenia. Białko to, jako składnik włosów, staje się ich podstawowym budulcem (głównie łodygi), nadając im elastyczność i sprężystość. Jako składnik zewnętrzny włosa – jego osłonki – nadaje połysk. Keratyna w paznokciu nadaje mu twardość i odporność na zniszczenia. Niedobór tego białka może powodować choroby skóry, włosów i paznokci.

Keratyna – zapobieganie

Aby skutecznie zapobiegać zmianom, powstającym na naszej skórze, włosach, a także paznokciach, należy stosować kosmetyki z zawartością keratyny. To właśnie keratyna hydrolizowana, jako rozpuszczalne w wodzie białko, zawierające aminokwasy budulcowe, będzie tym najlepszym. Uważa się tak, ponieważ ten rodzaj bardzo dobrze wchłania się w nasze wytwory skórne, a także wiąże się z naszymi naturalnymi białkami. Proces ten odbudowuje zniszczone włosy i zapobiega ich niszczeniu (np. spowodowanych przez wiatr lub słońce). Uzupełnianie keratyny jest więc bardzo istotne, by zachować zdrowy wygląd swoich włosów, paznokci i skóry.

Keratyna – zabiegi

Dzięki właściwością keratyny, możliwy jest do wykonania zabieg keratynowego prostowania włosów, czyli ich regeneracja. Polega ona na intensywnym odżywieniu włosów i ich wygładzeniu. Dzięki temu Twoje włosy przestaną się puszyć, przesuszać i sprawiać trudności podczas układania. Warto wiedzieć, że z przeprowadzenia zabiegu nie wykluczają nas rozjaśnione włosy, farbowane oraz te zniszczone przez zabiegi chemiczne.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki