AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Kolagen

Kolagen – informacje ogólne

Kolagen jest naturalnym białkiem występującym w organizmie człowieka. To właśnie on stanowi główny skład tkanki łącznej, odpowiadając za jej elastyczność. Jest składem około 30% wszystkich komórek białkowych. Występuje nie tylko w skórze, ale także we włosach, paznokciach, kościach i ścięgnach. To właśnie kolagen odpowiada za wizualną kondycję naszego ciała. Niestety z wiekiem jego ilość, w naszym organizmie, spada. Dotyczy to osób po 30 roku życia.  Nie należy jednak wpadać przez to w panikę. Istnieją sposoby na to, by uregulować jego niedobory i nie jest to wcale trudne.

Kolagen – zapobieganie

Kolagen odpowiedzialny jest na stan napięcia naszej skóry. To właśnie jego niedobór, może w głównej mierze, przyczynić się do powstawania niechcianych rozstępów. By jednak skutecznie temu zapobiec, należy spożywać produkty, które zawierają w swoim składzie to białko. Kolagen możemy znaleźć w galaretkach owocowych z proszku, salcesonie, galarecie z nóżek wieprzowych i cielęcych oraz golonkach. Produkty te zawierają jednak zbyt wiele niezdrowego tłuszczu, więc nie mogą być spożywane codziennie. Ich dodatkowym minusem jest fakt, że to naturalne białko przyswaja się z nich w niewielkim stopniu. Na szczęście, na rynku dostępne są tabletki zawierające kolagen przyswajany z łatwością przez nasz organizm.

Kolagen – kosmetyki i zabiegi

Ze względu na swoje właściwości  kolagen jest również wykorzystywany w kosmetykach. To właśnie to białko stosowane jest w kremach przeciwzmarszczkowych. Kremy te pomagają przywrócić odpowiednią elastyczność i jędrność naszej skóry, przy czym poprawiają jej koloryt. Ze względu na swoje właściwości – kolagen – sprawdzi się w walce z cerą trądzikową, działając na nią regenerująco. W pozytywny sposób zadziała również na nasze włosy. Zabieg termicznego uszkodzenia włókien kolagenowych da efekt liftingu twarzy. Można to uzyskać dzięki falą podczerwonym, laserowym, ultradźwiękowym, które docierają nawet w głąb skóry.

Polecane zabiegi:

PicoSure

Discovery Pico

Icon 1540

Cutera Excel V+ Genesis V

 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki