NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Kosmetolog

Kosmetolog

Kosmetolog to osoba, która zajmuje się diagnostyką i rozpoznawaniem stanu i typu skóry. Zajmuje się też ustalaniem rodzajów zabiegów kosmetycznych, które wykorzystywane są do pielęgnacji skóry. Ponadto, odpowiednio wykwalifikowany kosmetolog jest upoważniony do przeprowadzania zabiegów fizjoterapeutycznych, z uwzględnieniem wskazań oraz przeciwwskazań zdrowotnych osoby leczonej. Dziedziną, której obszarem kosmetolog się zajmuje jest kosmetologia, inaczej kosmetyka lekarska.

Kosmetolog – obszar działania

W obszarze działania kosmetologa znajdują się zabiegi kosmetyczne, które mają na celu opóźnienie procesów starzenia się, takie jak bruzdy czy zmarszczki, a także przeprowadzanie leczenia w stosunku do nieestetycznych zmian skórnych. Specjalista zajmuje się również takimi sferami kosmetologii, jak korygowanie widocznych wad, związanych z prezencją, problemy związane z otyłością, a także niekorzystnym wpływem promieniowania UV. Celem kosmetyki lekarskiej jest więc nie tylko pielęgnacja skóry, ale również czynności związane z upiększaniem ciała i leczeniem defektów urody.

Kosmetolog – pielęgnacja skóry

Podczas wizyty u kosmetologa, można więc zasięgnąć porady odnośnie domowej pielęgnacji skóry, otrzymać informację i stanie i rodzaju skóry, a także wykonać odpowiednie zabiegi kosmetyczne, poprawiające wygląd ciała. Ponadto, doświadczony kosmetolog, w oparciu o zdobyte informacje na temat diety i stosowanych kosmetyków, może również określić przyczynę ewentualnych nieprawidłowości, takich jak w przypadku odczynu toksyczno-alergicznego.

Kosmetolog – zabiegi kosmetyczne

W skład zabiegów kosmetycznych, którymi zajmuje się kosmetyka lekarska jest wykonywanie czynności o działaniu regeneracyjnym, liftingującym i rewitalizującym. Tego rodzaju terapie doskonale wpływają na poprawę elastyczności skóry i mięśni, a także hamują proces powstawania zmarszczek. Poza tym, istotną rolą kosmetologa jest również terapia schorzeń, takich jak zmiany w strukturze włosów i paznokci, mechaniczne uszkodzenia skóry, takie jak chociażby modzel, zaburzenia wydzielania łoju i potu oraz zmian barwnikowych skóry, w tym na przykład ostudy, plam starczych czy piegów.  

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki