NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Krostki między palcami u rąk

Krostki między palcami u rąk – informacje ogólne:

Nasze dłonie często są narażone na działanie różnych czynników zewnętrznych. Gdy stosujemy detergenty, to właśnie ręce narażone są w – pierwszej kolejności – na ich niepożądane działanie. Często środki czystości są przez nas stosowane bez odpowiedniego zabezpieczenia. Żyjąc w pośpiechu, nie zawsze zwracamy uwagę na zachowywanie ostrożności i zakładanie rękawic ochronnych. Przez to nasze dłonie mogą zostać podrażnione. Zależnie od przyczyny, nasze podrażnienia mogą być różne. Krosty, pokrzywka, zaczerwienienie, wysypka… – To tylko niektóre objawy. Najgorzej jest jednak wtedy, gdy temu wszystkiemu towarzyszy uporczywe swędzenie. Zaś panująca za oknem zima może dodatkowo wysuszać nasze – i tak już zniszczone – dłonie.

Krostki między palcami u rąk – zapobieganie:

Aby zapobiegać powstawaniu krost na naszych rękach – w tym między palcami – należy dbać o nie. Dlatego ważne jest to, abyś zawsze pamiętała o noszeniu rękawiczek ochronnych, gdy masz jakikolwiek kontakt z detergentami. Środki czystości bardzo często przyczyniają się do wysuszania naszych dłoni. W efekcie czego powstają liczne podrażnienia. Nie zapominaj, że detergenty mogą również nas uczulać. Pamiętaj także o kremowaniu swoich dłoni. Odpowiednie nawilżenie jest kluczem do sukcesu! Zwracaj uwagę na to, aby w wybieranych kosmetykach znalazły się składniki takie jak: witaminy A, E, C oraz kolagen.

Krostki między palcami u rąk – ewentualne choroby:

Jeśli krosty między palcami u Twoich rąk nie ustępują, koniecznie odwiedź lekarza!. Samodzielne próby leczenia mogą się źle skończyć. Pamiętaj, że zależnie od objawów, Twój problem może mieć swoje podłoże w chorobie. Chorobami powodującymi takowe objawy są: pokrzywka, grzybica dłoni, choroby pasożytnicze (np. świerzb), atopowe zapalenie skóry. Również problemy narządów – trzustki lub wątroby – mogą powodować takie objawy.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki