Krostki świerzbu

Krostki świerzbu – przyczyny powstawania

Krostki świerzbu, wbrew powszechnej opinii, nie pojawiają się wyłącznie u osób nie dbających o higienę osobistą. Mogą pojawić się na skórze każdego, kto został zainfekowany pasożytem – świerzbowcem ludzkim. Pasożyt bytuje w naskórku i tworzy kanaliki, przez co sprawia, że skóra bardzo swędzi. Świerzbowiec składa również jaja w ludzkiej skórze, przez co jego ilość  ciągle się zwiększa. Na pojawienie się krostek świerzbu najbardziej są narażone dzieci, które bawią się w piaskownicach oraz nie zawsze przestrzegają zasad higieny osobistej.

Świerzb – objawy

swędząca wysypka – powodują ją odchody pasożyta, wysypka pojawia się w ciągu czterech tygodni od zakażenia przeczosy – linie po drapaniu swędzącej skóry objawy występują między palcami u rąk, w pachwinach, w okolicach intymnych, w pępku i pod piersiami Objawy nasilają się po kąpieli, w trakcie snu oraz po wejściu do ciepłego pomieszczenia. Jest to spowodowane upodobaniem przez pasożyty miejsc ciepłych i wilgotnych.

Krostki świerzbu – leczenie

Leczenie świądu powinno rozpocząć się od razu po pojawieniu się pierwszych objawów. Należy bezzwłocznie udać się do lekarza, który przepisze maści zawierające permetrynę, siarkę oraz lindan. Należy nimi smarować całe ciało. Na złagodzenie świądu może przepisać leki przeciwhistaminowe. Bardzo ważne jest, by powstrzymywać drapanie skóry, ponieważ skutkuje to rozsianiem pasożytów na inne części ciała. Jeśli w domu zachorowała jedna osoba, reszta domowników także jest narażona na zakażenie. Dlatego należy dokładnie umyć wszystkie przedmioty z którymi chory miał kontakt oraz dokładnie wietrzyć mieszkanie.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki