AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty alergiczne na twarzy

Krosty alergiczne na twarzy – przyczyny powstawania

Przyczyną powstawania krost alergicznych na twarzy są alergeny, którymi może być wszystko, co otacza człowieka. Jednak najczęściej uczulają kosmetyki do pielęgnacji skóry, kosmetyki do makijażu, zapachy perfum, produkty spożywcze oraz leki. Krosty alergiczne na twarzy mogą pojawić się jako jednorazowa reakcja na alergen, a mogą utrzymywać się znacznie dłużej. Jeśli tak się dzieje, należy skonsultować się z lekarzem, który pomoże wskazać alergen oraz zastosuje odpowiednią terapię.

Alergia skórna na twarzy – objawy

Najczęstszym objawem alergii skórnej pojawiającej się na twarzy jest czerwona wysypka. Tworzy plamy, które często zamieniają się w grudki, które powodują uporczywe swędzenie lub pieczenie. Skóra może stać się także szorstka, a nawet zacząć się łuszczyć. Przy poważnej alergii skóra zaczyna twardnieć i pękać. Bardzo ważne jest, by nie drapać swędzących obszarów skóry. Wprawdzie nie grozi to rozprzestrzenieniem wysypki na inne części ciała, lecz niepotrzebnie podrażnia skórę.

Krosty alergiczne na twarzy – leczenie

Leczenie krost alergicznych na twarzy należy rozpocząć od znalezienia uczulającego alergenu oraz odstawienia go. Można wykonać testy, które pomogą znaleźć powód uczulenia. Należy także zgłosić się do lekarza, który może przepisać maść do miejscowego stosowania, która łagodzi swędzenie i pieczenie. Specjalista może także zalecić przyjmowanie leków przeciwhistaminowych oraz uspokajających. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry – używanie kosmetyków do skóry wrażliwej.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki