AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty alergiczne

Krosty alergiczne – przyczyny powstawania

Krosty alergiczne pojawiają się w związku z alergią skórną. Alergenem może być wszystko, co nas otacza. Najczęściej są to kosmetyki, proszki do prania, leki, produkty spożywcze, rośliny oraz zwierzęta. Krosty pojawiają się na twarzy, dekolcie, rękach lub na tych partiach ciała, które miały bezpośredni kontakt z alergenem. Jeśli zmiany skórne nie znikają należy udać się do lekarza, by znaleźć alergen oraz dostosować do niego leki. Alergia skórna występuje u kobiet i mężczyzn bez względu na wiek.

Alergia skórna – objawy

swędząca wysypkaczerwone krosty, grudki (mogą się otwierać i sączyć)pęcherzeszorstka i łuszcząca się skórastwardnienia skóry i jej pęknięcia

Krosty alergiczne – leczenie

Krost alergicznych nie należy drapać, ponieważ wywołuje to większe podrażnienie skóry. Przede wszystkim należy usunąć alergen, można wykonać testy, które wskazują, co wywołuje alergię skórną. Jeśli wysypka nie znika, należy udać się do lekarza. Specjaliści przepisują leki przeciwhistaminowe, które łagodzą swędzenie oraz mogą działać uspokajająco. W poważniejszych przypadkach lekarz może zastosować leczenie farmakologiczne, które zwykle trwa bardzo krótko. Najważniejsza jednak w leczeniu alergii skórnej jest pielęgnacja. Należy używać kosmetyków przeznaczonych do skóry wrażliwej, unikać produktów spożywczych, które wcześniej wywołały wysypkę oraz często prać ubrania w specjalnych proszkach dla alergików.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki