NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Krosty alergiczne

Krosty alergiczne – przyczyny powstawania

Krosty alergiczne pojawiają się w związku z alergią skórną. Alergenem może być wszystko, co nas otacza. Najczęściej są to kosmetyki, proszki do prania, leki, produkty spożywcze, rośliny oraz zwierzęta. Krosty pojawiają się na twarzy, dekolcie, rękach lub na tych partiach ciała, które miały bezpośredni kontakt z alergenem. Jeśli zmiany skórne nie znikają należy udać się do lekarza, by znaleźć alergen oraz dostosować do niego leki. Alergia skórna występuje u kobiet i mężczyzn bez względu na wiek.

Alergia skórna – objawy

swędząca wysypka czerwone krosty, grudki (mogą się otwierać i sączyć) pęcherze szorstka i łuszcząca się skóra stwardnienia skóry i jej pęknięcia

Krosty alergiczne – leczenie

Krost alergicznych nie należy drapać, ponieważ wywołuje to większe podrażnienie skóry. Przede wszystkim należy usunąć alergen, można wykonać testy, które wskazują, co wywołuje alergię skórną. Jeśli wysypka nie znika, należy udać się do lekarza. Specjaliści przepisują leki przeciwhistaminowe, które łagodzą swędzenie oraz mogą działać uspokajająco. W poważniejszych przypadkach lekarz może zastosować leczenie farmakologiczne, które zwykle trwa bardzo krótko. Najważniejsza jednak w leczeniu alergii skórnej jest pielęgnacja. Należy używać kosmetyków przeznaczonych do skóry wrażliwej, unikać produktów spożywczych, które wcześniej wywołały wysypkę oraz często prać ubrania w specjalnych proszkach dla alergików.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki