AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty cholesterolowe

Krosty cholesterolowe – przyczyny powstawania

Krosty cholesterolowe, nazywane także kępkami żółtymi lub żółtakami, są związane z podwyższonym cholesterolem w organizmie. Pojawiają się na powiekach i są żółtego lub brązowego koloru. Nieznacznie wystają ponad powierzchnię skóry. Osoby u których pojawiły się krosty cholesterolowe mogą też być chore na miażdżycę, cukrzycę, choroby nerek, niedrożność układu pokarmowego lub schorzenia wątroby. Niezbędna jest wizyta u specjalisty.

Krosty cholesterolowe – objawy

Kępki żółte mogą pojawiać się nie tylko na powiekach, lecz także na pośladkach, plecach i kończynach dolnych. Oprócz widocznych zmian skórnych nie dają innych objawów. Przez wiele osób są traktowane jako defekt estetyczny i przez to są bagatelizowane. A nieleczony podwyższony cholesterol może wywołać zawał serca. Dlatego też, gdy tylko na powiekach pojawią się żółte plamy, należy udać się do lekarza.

Krosty cholesterolowe – leczenie

Leczenie krost cholesterolowych powinno rozpocząć się od zdiagnozowania przyczyny ich powstania oraz wyeliminowania jej. Wtedy plamy powinny same zniknąć. Jeśli tak się nie stanie, skuteczna jest laseroterapia, którą wykonują dermatolodzy w gabinetach medycyny estetycznej. Osoby, które mają podwyższony cholesterol powinny zadbać o swoją dietę, która nie powinna zawierać produktów o wysokim stężeniu tłuszczów. Lekarz może także przepisać leki obniżające stężenie złego cholesterolu we krwi.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki