AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty czerwone na nogach

Krosty czerwone na nogach – informacje ogólne

W większości przypadków, obecność czerwonych krost, spowodowana jest złą depilacją z użyciem jednorazowych maszynek. To właśnie wtedy, zbyt tępe ostrze, podrażnia naszą skórę, czego konsekwencją jest zapalenie mieszków włosowych lub wrastanie włosków. Nie jest to jednak jedyny powód występowania czerwonych krost. Równie dobrze – ich obecność – może być spowodowana reakcją alergiczną. Najważniejsze jest jednak, by nie zlekceważyć ich występowania, gdyż mogą oznaczać poważną chorobę.

Krosty czerwone na nogach – zapobieganie

Jeżeli nie jest się pewnym tego, skąd te tajemnicze, czerwone krostki się pojawiły, to należałoby sprawdzić to za pomocą dedukcji. Dlatego niezwykle ważne jest obserwowanie swojego ciała i jego reakcji. Być może ostatnio zjadłaś coś, co mogło przyczynić się do reakcji uczuleniowej? A może zmieniłaś proszek do prania?Zwróć uwagę, czy czerwone krosty, pojawiają się po depilacji. Jeżeli jest to reakcja uczuleniowa, to problem zniknie po diecie eliminacyjnej. Podobnie będzie ze środkami czystości. Gdy jednak problem powstaje po depilacji to zmień maszynkę na nową. Przed przystąpieniem do usuwania niechcianego owłosienia, weź gorącą kąpiel – pomoże ona zmiękczyć Twoje włoski, przez co łatwiej zostaną usunięte. Nie zapomnij, aby pierwsze ruchy maszynki szły zawsze zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Podczas depilacji nie śpiesz się i bądź dokładna i używaj specjalnych pianek itp.

Krosty czerwone na nogach – zabiegi

Gdyby czerwone krosty pojawiały się zawsze po depilacji, to warto jest wypróbować depilację woskową lub laserową. Nie zapomnij o niezbędnym peelingowaniu Twoje skóry – pomoże to usunąć martwy naskórek. Warto jest również stosować preparaty z aloesem, który łagodzi podrażnienia skóry. Jeśli jednak Twój problem dalej nie znika – niezwłocznie idź do dermatologa.Pamiętaj, by nie wyciskać tych krost, ponieważ możesz tylko pogorszyć kondycję swojej skóry.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki