AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty grzybicze

Krosty grzybicze – przyczyny powstawania

Krosty grzybicze to objaw najczęstszej choroby skóry, jaką jest grzybica. Za powstawanie krost odpowiedzialne są dermatofity, którymi można się zarazić od zwierząt, ludzi, a także przez kontakt z zainfekowanymi rzeczami: odzieżą lub ręcznikami. Na pojawienie się krost grzybiczych duży wpływ mają także czynniki:obniżona odpornośćzaburzenia hormonalnecukrzycaprzyjmowanie sterydów lub antybiotykówkorzystanie z basenu, sauny i siłowniprzebywanie w wilgotnych i ciepłych miejscach bez dostępu światła

Grzybica skóry – objawy

Grzybica skóry objawia się wyraźnymi zmianami skóry, które przybierają kształt grudek i krost. Zmiany powodują duże swędzenie. Im skóra dłużej jest zainfekowana i nieleczona, tym zmiany zwiększają obszar swojego występowania. Najczęściej pojawiają się na odsłoniętych partiach ciała: na twarzy, rękach.

Krosty grzybicze – leczenie

W przypadku pojawienia się na skórze krost grzybiczych należy natychmiast zgłosić się do specjalisty, ponieważ na zakażenie są narażone również inne osoby. Leczenie polega na smarowaniu maścią obszarów skóry dotkniętych zmianami. Terapia zazwyczaj trwa dwa tygodnie. Jeśli nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, lekarz może zlecić przyjmowanie leków doustnych. Osoby chorujące na grzybicę skóry powinny powstrzymać się od drapania swędzących obszarów skóry, ponieważ skutkuje to rozprzestrzenieniem się bakterii na inne partie ciała.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki