AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty łonowe

Krosty łonowe to wypryski, które pojawiają się skórze pokrytej włosami łonowymi, u kobiet i u mężczyzn. Przyczyn ich powstawania może być bardzo wiele, dlatego, przy częstych wypryskach należy udać się do dermatologa. Czynniki, które mają duży wpływ na pojawianie się krost łonowych to:
 • brak higieny osobistej lub nieprawidłowa higiena
 • alergia na kosmetyki do pielęgnacji ciała
 • częsta depilacja miejsc intymnych oraz depilacja zanieczyszczoną maszynką do golenia
 • infekcje bakteryjne i grzybicze miejsc intymnych
 • choroby układu odpornościowego
 • brak przewiewnej bielizny
 • nadpotliwość

Krosty łonowe – wygląd

Krosty łonowe często są małymi wypryskami, które ciężko dostrzec, lecz bardzo łatwo wyczuć ich obecność przez uporczywe swędzenie skóry. Im bardziej skóra jest drapana, tym podrażnienia są większe i stan zapalny zaognia się. Krosty łonowe powstałe w związku z depilacja, przybierają kształt czerwonej wysypki, która po paru dniach znika. Ropne krosty mogą być objawem zakażenia bakteryjnego. Małe krostki zlokalizowane w miejscu mieszka włosowego świadczą o jego zapaleniu. Nie należy wyciskać krost, ponieważ może to skutkować rozprzestrzenieniem bakterii po innych częściach ciała.

Krosty łonowe – leczenie

By uniknąć powstawania krost łonowych należy zwracać szczególną uwagę na pielęgnację skóry – używać odpowiednich kosmetyków oraz czystych maszynek do golenia. Warto także zadbać o przewiewną bieliznę. Skóra miejsc intymnych podatna na wypryski może być również poddawana zabiegom pielęgnacyjnym, np. peelingom. Dzięki nim chory naskórek zostanie usunięty, a skóra stanie się zregenerowana oraz nawilżona. Krosty, które nie znikają lub pojawiają się bardzo często należy pokazać specjaliście.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki