Skip to main content

Krosty łuszczycowe

Krosty łuszczycowe – przyczyny powstawania

Krosty łuszczycowe są objawy najcięższej postaci łuszczycy i występują dość rzadko. Najczęściej pojawiają się u osób po 50. roku, jednak i dzieci mogą zachorować (u nich przebieg choroby jest łagodniejszy niż u dorosłych). Przyczyny powstawania krost łuszczycowych, jak i innych odmian łuszczycy, są nie do końca znane. Na pewno duży wpływ na chorobę ma osłabiony układ odpornościowy, uwarunkowania genetyczne oraz środowiskowe. Lekarze wyróżniają trzy rodzaje łuszczycy krostkowej, która mimo podobnych objawów, ma inną lokalizację na ciele: łuszczyca krostkowa uogólniona, łuszczyca krostkowa dłoni i stóp, ciągłe krostkowe zapalenie skóry kończyn.

Łuszczyca krostkowa – objawy

Głównym objawem choroby są krosty łuszczycowe, które są wypełnione ropą. Krosty pojawiają się bardzo szybko od momentu zachorowania – nawet w ciągu doby.

Krosty łuszczycowe – leczenie

Leczenie łuszczycy krostkowej oraz jej objawów jest uzależniona od rodzaju łuszczycy. Zazwyczaj osoba, która zachorowała, musi podjąć się leczenia szpitalnego. Lekarze podają jej doustne antybiotyki oraz leki na zmienione chorobą miejsca skóry. Bardzo istotne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu. Łuszczycę krostkową trzeba leczyć – szczególnie jej najpoważniejszą odmianę uogólnioną – ponieważ może doprowadzić do poważnych powikłań: niewydolności nerek i wątroby, sepsy, a nawet śmierci. Łuszczyca krostkowa może powracać.

Polecane zabiegi:

Peeling Salipeel Lic

0