Krosty między piersiami

Krosty między piersiami – przyczyny powstawania

Krosty między piersiami pojawiają się z wielu przyczyn i mogą dotknąć zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Zazwyczaj jest to wysypka związana z poceniem się ciała, można ją zauważyć szczególnie w okresie letnim lub po intensywnym wysiłku fizycznym. Inny rodzaj krost, który może wystąpić między piersiami, to reakcja alergiczna. Skóra może w ten sposób zareagować na proszek do prania lub perfumy. Pryszcze między piersiami mogą pojawiać się także w związku z zaburzeniami hormonalnymi. Zwykle wyskakują na twarzy, lecz można je również zaobserwować na innych częściach ciała. Wysypka między piersiami może być też związana z odparzeniami skóry, w takich przypadkach odparzenia pojawiają się także pod piersiami.

Krosty między piersiami – metody leczenia

Leczenie krost między piersiami jest uzależnione od przyczyny ich pojawienia się na skórze. Jeśli ma to związek z alergią, to należy zmienić proszek do prania oraz wprowadzić zdrowy sposób odżywiania, ponieważ alergenami mogą być też niektóre produkty spożywcze. Jeśli wysypka pojawia się jako reakcja skóry na obfite pocenie się, należy zadbać o czyste ubrania oraz odpowiednią pielęgnację. Krosty pojawiające się wraz z odparzeniami powinny być często wietrzone. Panie powinny unikać podrażnień miejsc odparzonych (np. brak biustonoszy). Jeśli pryszcze są objawem zaburzeń hormonalnych, należy udać się do dermatologa.

Krosty między piersiami – leczenie u specjalisty

Pryszcze między piersiami rzadko pojawiają się jako jedyny objaw zaburzeń hormonalnych. Zwykle towarzyszą im pryszcze na twarzy i plecach. Dermatolog jest w stanie stwierdzić, czy są one wynikiem trądziku młodzieńczego, dorosłego, a może innych chorób skóry. Leczenie polega na stosowaniu maści łagodzących świąd oraz na przyjmowaniu antybiotyku. Czasem wystarczy zmiana sposobu odżywiania, by krosty przestały pojawiać się na skórze. Jednak, gdy jest ich dużo oraz utrzymują się przez dłuższy czas, niezbędna jest wizyta u dermatologa, który może także zalecić wizyty u kosmetologa.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki