AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty między pośladkami

Krosty między pośladkami – informacje ogólne

Problem niechcianych krost pojawia się najczęściej na twarzy i plecach. Jednak nie oznacza to, że nie znajdziemy ich gdzie indziej. Jednym z miejsc, które bywa dla nas wstydliwe, jest skóra między naszymi pośladkami. Wbrew powszechnym przekonaniom, krosty mogą występować również tam – częściej u mężczyzn niż u kobiet.Pojawiający się problem może mieć podłoże genetyczne. Nie zapominajmy jednak o tym, że nadmiar sebum również ma podobny wpływ na wygląd naszej skóry. To właśnie ten łój skórny, produkowany przez gruczoły łojowe, może niejako przyczyniać się do powstawania krost. Podczas niewłaściwego dbania o higienę, nadmiar sebum wraz z bakteriami zatyka nasze pory. Te z kolei powoduje miejscowe zapalenie skóry.

Krosty między pośladkami – zapobieganie

Zapobieganie pojawianiu się krost między pośladkami, polega w głównej mierze, na odpowiednim dbaniu o higienę. Pamiętajmy o dokładnym myciu tych okolic. Warto również uzupełniać niedobór witaminy A, który przyczynia się do powstawania krost. Znajdziemy ją w zielonych warzywach, marchwi, a także w wątróbce. Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby nie wyciskać i nie rozdrapywać owych krost. W przeciwnym wypadku narazisz się na namnożenie się problemu.

Krosty między pośladkami – zabiegi

Gdy już ten wstydliwy problem pojawił się, warto jest brać kąpiele w solach. Z kolei peelingi pomogą złuszczyć i usunąć nadmiar martwego naskórka. Warto również spróbować kremów zawierających w swoim składzie witaminę A. Być może to właśnie one okażą się niezwykle pomocne w całym problemie. Gdyby problem dalej nie znikał – udaj się do lekarza (i nie wstydź się).

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki