AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty na plecach

Krosty na plecach – informacje ogólne:

Pryszcze na plecach to niezwykle uciążliwy problem. To właśnie przez niego często musimy rezygnować z noszenia bluzek z odkrytymi plecami, zaś stroje kąpielowe budzą nasz strach. Powstawaniu krost na plecach i naszych ramionach sprzyjają hormony. To właśnie nadmiar wydzielanego sebum wpływa na nasz wygląd. Ten łój skórny wraz z potem, drobnymi zanieczyszczeniami i bakteriami, w znaczącym stopniu przyczynia się do zatykania naszych porów. Wynikiem tego jest zła pielęgnacja skóry na plecach. Nie zapominajmy jednak o tym, że za obecność tego problemu, możemy winić także genetykę i stres.

Krosty na plecach – zapobieganie:

By jak najskuteczniej walczyć z problemem pojawiających się krost, należy bardzo szczególnie dbać o higienę. Myj dokładnie plecy, najlepiej dwa razy dziennie, za pomocą specjalnej szczotki do czyszczenia. Być może przyczyną nawracających krost są zbyt obcisłe ubrania, przez które zatrzymywany jest swobodny przepływ powietrza? Zamień więc je na luźniejsze i bawełniane. Od czasu do czasu zrób sobie kąpiel ziołową (np. z rumianku), pomoże to złagodzić objawy Twojego schorzenia. Przede wszystkim pamiętaj o tym, by nie wyciskać i nie zdrapywać owych krost. Możesz przez to przyczynić się do zwiększenia ich ilości lub powstania blizn.

Krosty na plecach – zabiegi:

Jeżeli do tej pory nie stosowałaś peelingów, to koniecznie zacznij. To właśnie dzięki nim, pozbędziesz się martwego naskórka, który przyczynia się do zatykania porów. Gdy to zawodzi idź do dermatologa, który przepisze środki farmakologiczne. Pamiętaj także o możliwości terapii laserowej lub fototerapii LED, która zmniejsza stany zapalne i ułatwia gojenie.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki