AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty pod pachami

Krosty pod pachami – przyczyny powstawania

Pojawienie się krost pod pachami najczęściej jest związane z nadmierną potliwością, wtedy na skórze pojawiają się potówki. Są to małe i czerwone krostki, które powodują swędzenie skóry. Inną przyczyną powstawania krost pod pachami może być niewłaściwa depilacja skóry – zanieczyszczoną maszynką do golenia lub zbyt częstym usuwaniem włosków. Krostki mogą pojawić się także w związku z alergią skórną na dezodorant lub płyn do kąpieli. Kolejną przyczyną powstawania grudek pod pachami mogą być pasożytnicze choroby skóry.

Krosty pod pachami – zapobieganie

By uniknąć pojawienia się swędzących krostek pod pachami należy zwracać uwagę na kosmetyki, których używa się do pielęgnacji skóry. Warto także zadbać o przewiewne ubrania, które nie są zbyt obcisłe oraz nie są wykonane z syntetycznych materiałów. Bardzo istotna jest codzienna pielęgnacja ciała, brak higieny osobistej również przyczynia się do powstawania krostek. Jeśli ktoś ma problem z nadpotliwością i w związku z nią z częstym pojawianiem się grudek pod pachami, powinien udać się do specjalisty po preparaty hamujące nadmierne wydzielanie potu lub skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej leczących nadpotliwość.

Krosty pod pachami – leczenie

Krostki pod pachami mogą być związane z poważną chorobą, np. cukrzycą lub chorobami wątroby, dlatego po ich pojawieniu się należy zgłosić się do specjalisty. Lekarz może przepisać maści lub leki doustne. Jeśli krosty mają związek z alergią na kosmetyki, wystarczy je zmienić na te dedykowane skórze wrażliwej. Często wystarczy zmienić sposób depilacji skóry, by krostki już więcej się nie pojawiły. Bardzo istotne jest, by nie drapać krostek ani ich nie wyciskać, ponieważ skutkuje to pogorszeniem stanu zapalnego.

Polecane zabiegi: 

Lampa LED


Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki