AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty podchodzące wodą

Krosty podchodzące wodą – przyczyny powstawania

Krosty podchodzące wodą mogą pojawiać się na ciele z wielu przyczyn. Występują u dorosłych i u dzieci. Powodują swędzenie oraz zaczerwienienie skóry. By rozpoznać przyczynę pojawienia się pęcherzy z wodą niezbędna jest konsultacja z lekarzem. Na pewno nie należy przekłuwać bąbli. Możliwe przyczyny pojawienia się krost z wodą to:

opryszczka

półpasiec

zapalenie pęcherzykowe skóry

wrodzone lub nabyte pęcherzowe oddzielanie się naskórka

oparzenia skóry

Krosty podchodzące wodą – objawy

Pęcherze z wodą na ciele mogą mieć różny kolor – różowy lub czerwony, czasami nawet żółty. Mogą powodować świąd lub mogą stanowić jedynie defekt estetyczny, który nie daje żadnych objawów. Po dotknięciu nie są twarde, łatwo można wyczuć wypełniający je płyn. Mogą same pękać lub wchłaniać się. Jednak objawy towarzyszące bąblom z wodą są uzależnione od przyczyny ich powstawania. Czasem mogą jedynie sygnalizować poważniejszą chorobą wewnątrz organizmu.

Krosty podchodzące wodą – leczenie

Każda zmiana skórna powinna być pokazana lekarzowi. Specjalista może przepisać leki do stosowania miejscowego lub doustnego – w zależności od przyczyny powstania bąbli. Nie należy wyciskać ani przekłuwać pęcherzyków, ponieważ może to doprowadzić do dostania się bakterii do rany oraz do powstania stanu zapalnego. Należy zadbać o pielęgnację skóry – kosmetyki nie powinny podrażniać ciała.

Polecane zabiegi: 

Lampa LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki