AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty ropne na nogach

Krosty ropne na nogach – informacje ogólne:

Ropne krosty, pojawiające się na Twoich nogach, bywają uciążliwe – zwłaszcza latem, gdy królują krótkie spodenki oraz sukienki. Czy jednak ich obecność ma przyczynić się do tego, abyś zrezygnowała z tej części garderoby i zastąpiła je inną  i mniej wygodną? Absolutnie nie!

Krosty ropne na naszych nogach powstają na skutek mikrouszkodzeń skóry. Najczęstszą przyczyną, prowadzącą do tego, jest niewłaściwa depilacja. To właśnie maszynki przyczyniają się do takiego stanu rzeczy. Gdy dojdzie do drobnego uszkodzenia naszego naskórka, wówczas mogą dostać się do niego bakterie i inne zanieczyszczenia. Nadmiernie wydzielane sebum (łoju skórnego), martwego naskórka czy potu – najczęściej na to wpływa

Krosty ropne na nogach – zapobieganie:

Cały proces zapobiegawczy, będzie wiązał się przede wszystkim, z dokładną depilacją. Należy pamiętać, by przed przystąpieniem do działania, pozwolić swoim nogą pobyć w ciepłej wodzie. Dzięki temu nasze włoski będą miększe, a co za tym idzie podatniejsze na usunięcie. Podczas depilacji, trzeba używać, wyłącznie preparatów do tego przeznaczonych. Pianki i żele nadadzą lepszy poślizg maszynki niż samo mydło, które wysuszy skórę. Najważniejsze jest to, aby pierwsze ruchy maszynki, szły zawsze zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa – zapobiegnie to mikrouszkodzenią skóry. Przede wszystkim należy pamiętać, by owych krost nie wyciskać – w przeciwnym razie problem może się namnożyć, a także narazimy się na powstawanie blizn.

Krosty ropne na nogach – zabiegi:

Aby skutecznie pozbyć się ropnych krost na nogach – stosuj peelingi. To właśnie one usuną martwy naskórek. Warto również rozważyć zmianę sposobu depilacji – być może to wosk usunie nasz problem, albo laserowa epilacja. Jeśli jednak pozostaniesz przy maszynce – pamiętaj o jej częstym wymienianiu. Po każdym usuwaniu niechcianych włosków stosuj preparaty z aloesem, który odpowiednio nawilży Twoją skórę.

Polecane zabiegi: 

Lampa LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki