AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty ropne na rękach

Krosty ropne na rękach – informacje ogólne:

Niewielkie krosty ropne mogą być spowodowane niewłaściwą dietą, alergią lub złą pracą naszego organizmu. Do tej ostatniej grupy możemy zaliczyć nadmierne wydzielanie sebum. To właśnie ten łój skórny, wydzielany w naszych gruczołach, może niejako przyczyniać się do złej kondycji naszej skóry. Objawia się to, gdy do naszych porów, prócz sebum, dostaną się bakterie, a także inne drobne zanieczyszczenia (np. pot czy martwy naskórek). Nie zapominajmy jednak o tym, że obecność krost, może być spowodowana także nadmiernym stresem lub działaniem genetyki.

Krosty ropne na rękach – zapobieganie:

Aby jak najskuteczniej zapobiegać, pojawianiu się tych niestetycznych krost na naszych rękach, należy zadbać o naszą garderobę. Przede wszystkim omijamy ściśle przylegające, do naszego ciała, bluzki. Dzięki temu zapewnimy stały dopływ powietrza, a co za tym idzie, nasza skóra nie będzie podatna na nadmierne pocenie się. Warto również bliżej przyjrzeć się swojej diecie. Zadbajmy o to, by znalazło się w niej jak najwięcej witaminy A, która skutecznie zapobiegnie pojawianiu się ropnych krost. Możemy ją znaleźć m.in. w marchwi zielonych warzywach, a także wątróbce. Ograniczmy spożywanie fast foodów, które także są sprawcą, naszej nie zdrowo wyglądającej, cery. Przede wszystkim nie zapominajmy o tym, aby nie wyciskać tych krost. W przeciwnym razie możemy nasilić ich objawy lub doprowadzić do powstania blizn.

Krosty ropne na rękach – zabiegi:

By zniwelować występowanie ropnych krost należy stosować peeling. Poprawi to wygląd naszej skóry, dzięki złuszczeniu jej i usunięciu martwego naskórka. Warto również spróbować kąpieli z dodatkiem soli. Jeśli problem ropnych krost uparcie nie znika, udaj się niezwłocznie do dermatologa, który znajdzie przyczynę Twojego problemu.

Polecane zabiegi: 

Lampa LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki