AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty ropne na udach

Krosty ropne na udach – informacje ogólne

Ropnym krostom, w  głównej mierze, sprzyjają bardzo przylegające ubrania. Dzieje się tak, bo to właśnie one utrudniają swobodny dopływ powietrza. Przez to nasza skóra zaczyna się pocić – co z kolei sprzyja powstawaniu ropnym krostom. Nie jest to jednak jedyny powód. Warto również wiedzieć, że taki sam efekt mogą przynieść zapalenia mieszków włosowych. Najczęściej objawia się ono po depilacji. Polega na uszkodzeniu kanalika, z którego wyrasta włos. Konsekwencją tego jest dostanie się bakterii do powstałego mikrouszkodzenia, co z kolei prowadzi do reakcji obronnej organizmu – czyli zapalenia mieszka włosowego.

Krosty ropne na udach – zapobieganie

By jak najskuteczniej zapobiegać powstawaniu ropnych krost, należy nosić lekkie i przewiewne spodnie. Dzięki temu nasza skóra przestanie się pocić. Warto również pamiętać o starannej depilacji. Jeżeli używasz maszynek jednorazowych, to pamiętaj, że po każdym użyciu należy się ich pozbyć. Warto również poświęcić temu zabiegowi więcej czasu. Przygotuj wcześniej ciepłą kąpiel, w której już po kilku minutach, Twoje włoski zmiękną. Pamiętaj również o używaniu preparatów przeznaczonych do depilacji, które zapewniają lepszy poślizg maszynki.

Krosty ropne na udach – zabiegi

Pomocny, w walce z naszym problemem, może okazać się peeling. To właśnie on złuszcza martwy naskórek, który przyczynia się do powstawania problemu. Gdyby samo peelingowanie okazało się niewystarczające – koniecznie udaj się do dermatologa.

Polecane zabiegi:

Lampa LED


Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki