NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Krosty ropne

Krosty ropne – przyczyny powstawania

Krosty ropne pojawiają się na skórze w związku z bakteriami, które wnikają w jej strukturę. Bakterie dostają się pod skórę w wyniku urazów i przerwania ciągłości naskórka, braku odpowiedniej higieny i pielęgnacji skóry. Zwykle krosty ropne znikają samoistnie, należy jednak pamiętać, by ich samodzielnie nie wyciskać, gdyż skutkuje to rozprzestrzenieniem bakterii. Na powstawanie krost ropnych mają także wpływ inne czynniki:

cukrzyca

mocznica

wyniszczenie organizmu

łojotok

brak higieny lub nieodpowiednia pielęgnacja skóry

Rodzaje ropnych zakażeń skóry

Krosty ropne mogą być objawem chwilowej niedyspozycji organizmu i znikną samoistnie. Mogą jednak sygnalizować początek poważniejszej choroby skóry:

czyrak

figówka

liszajec zakaźny

róża

Krosty ropne zazwyczaj pojawiają się na twarzy, szyi, dekolcie i na plecach. Jeśli jednak są objawem poważniejszej choroby, mogą występować na całym ciele.

Krosty ropne – leczenie

Leczenie krost ropnych zależy od przyczyny ich powstania. Jeśli na skórze pojawiają się sporadycznie pojedyncze krosty, to należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią pielęgnację skórę oraz dietę. Jeśli zaś krosty pojawiają się często i to na różnych częściach ciała, należy zgłosić się do dermatologa. Lekarz może przepisać maści z antybiotykiem lub zlecić przyjmowanie leków doustnie. Bardzo ważne jest, by samodzielnie nie wyciskać krost. Krosty ropne są najczęstszym rodzajem krost pojawiającym się na skórze. Jeśli pojawiają się u nastolatków, mogą być objawem trądziku młodzieńczego. W każdym przypadku występowania krost z ropną wydzieliną, należy udać się do dermatologa.

Polecane zabiegi: 

Lampa LED


Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki