AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty starcze

Krosty starcze – przyczyny powstawania

Krosty pojawiające się na ciele w związku z wiekiem to najczęściej punkty rubinowe. Są to naczyniaki, które powstają na skórze osób po 40. roku życia. Zwykle mają kolor czerwony, lecz zdarzają się także fioletowe i granatowe. Najczęściej można je zauważyć na brzuchu i plecach. Ich powstawanie wiąże się ze starzeniem się naczyń krwionośnych, które z wiekiem tracą swoją elastyczność. Proces ten jest naturalny, dlatego krosty starcze nie powinny budzić lęku. Można je usuwać ze względów estetycznych.

Krosty starcze – czynniki wpływające na ich powstawanie

Punkty rubinowe pojawiają się na skórze wraz z upływem czasu, jednak na ich powstawanie mają wpływ także inne czynniki:

stres

spożywanie ostrych przypraw

spożywanie dużej ilości kawy

przemęczenie

Krosty starcze mogą jednak sygnalizować pewne choroby. Dlatego, gdy na ciele w krótkim czasie pojawi się dużo punktów rubinowych, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Specjalista zleci szereg badań, by wykluczyć choroby gastryczne, hormonalne, krążenia i wątroby.

Krosty starcze – leczenie

Punkty rubinowe to łagodne zmiany naczyniowe, które nie zagrażają życiu. Pacjenci decydują się na ich usunięcie, gdy krosty znajdują się w widocznym miejscu lub przeszkadzają np. w zapięciu ubrań. Najskuteczniejszym sposobem usuwania krost starczych jest laseroterapia. Podczas jednego zabiegu można usunąć kilka krost. Po ich usunięciu na skórze mogą pojawić się małe strupy, które po kilku dniach znikają.

Polecane zabiegi:

Cutera Excel V+

Cutera Excel V 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki