AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty swędzące na ciele

Krosty swędzące na ciele – informacje ogólne

Niewielkie, drażniące krostki pojawiające się na ciele potrafią być uporczywe – zwłaszcza, jeśli zaczynają nas swędzić. Najczęściej przyczyną ich występowania są reakcje alergiczne. O co, akurat w dzisiejszych czasach, jest nie trudno z uwagi na fakt, że większość rzeczy może nas uczulać. Swędzące krosty na ciele mogą objawiać się na różne sposoby. Możemy wyróżnić: pokrzywki, bąble, grudki i pęcherzyki z przeźroczystą cieczą. Niezależnie od tego jak wyglądają – nie ignorujmy pojawiającego się problemu, zwłaszcza, jeżeli zaczyna być dla nas uporczywy.

Krosty swędzące na ciele – zapobieganie

Zapobieganie występowaniu swędzącym krostą na ciele, wiąże się przede wszystkim z poznaniem przyczyny ich występowania. Jeżeli ustalimy już co może stanowić główny alergen, należy go niezwłocznie wyeliminować. Możemy go upatrywać wśród kosmetyków, ubrań, pożywienia, detergentów, a nawet zabawek. Dlatego niezwykle ważne jest regularne obserwowanie swojego ciała, pozwoli nam to odpowiednio wcześniej zareagować. Nie zapominajmy o tym, zwłaszcza, gdy wprowadzamy do naszej codzienności coś nowego. I co najważniejsze – pamiętajmy, by pojawiających się korst nie rozdrapywać. Dzięki temu znacznie pomożemy swojej skórze nie narażając jej przy tym na dalsze konsekwencje.

Krosty swędzące na ciele – zabiegi

Pozbywaniu się uczuleń sprzyjają odpowiednie kąpiele z dodatkiem rumianku. Łagodzi on uczucie swędzenia skóry. Pamiętajmy jednak, by udać się do dermatologa, jeśli nasz problem dalej nie znika. Dzięki temu posunięciu otrzymamy fachową pomoc i niezbędne medykamenty. Może warto będzie wykonać testy alergiczne, które pomogą nam łatwiej znaleźć przyczynę pojawiających się krost.

Polecane zabiegi:

Lampa LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki