Krosty swędzące na głowie

Krosty swędzące na głowie – informacje ogólne

Krosty pojawiające się na głowie są z reguły trudne do wyleczenia. Trudności te wynikają przede wszystkim z obecności włosów na naszej skórze głowy. Dodatkowo całą sytuację może komplikować uczucie swędzenia, które mimo naszych starań uparcie nie chce zniknąć. Przyczyny obecności owych krost mogą być różne – od reakcji uczuleniowych aż do poważniejszych dolegliwości. Być może to właśnie niewłaściwa higiena przyczyniła się do takiego stanu rzeczy? Przede wszystkim nie należy bagatelizować problemu, gdyż zwlekanie może nieść ze sobą przykre konsekwencje (np. nadmierne wypadanie włosów).

Krosty swędzące na głowie – zapobieganie

Najlepszym zapobieganiem będzie szczegółowa analiza genezy problemu. Zwróć uwagę na to, kiedy swędzenie i liczba krost się nasilają. Być może to wina nowego szamponu, albo proszku do prania, w którym została wyprana Twoja czapka? Przede wszystkim należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej higieny. Wiąże się to przede wszystkim z korzystaniem (tylko i wyłącznie!) ze swojego ręcznika oraz swoich przyborów do czesania. Zapobiega to przenoszeniu się czynników chorobotwórczych, którymi mogą być wszy. Ważne jest także odpowiednie dobranie kosmetyków do naszego rodzaju włosów.

Krosty swędzące na głowie – zabiegi

Jeżeli nie potrafimy samodzielnie znaleźć źródła, a także przyczyny naszego problemu, należy niezwłocznie skontaktować się z dermatologiem. Samodzielna ingerencja może tylko pogorszyć nasz kłopot. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, by nie rozdrapywać tych krost, bez względu na to jak bardzo będą nas swędziały. Pomoże nam to uniknąć ich rozprzestrzeniania się, a także podrażnień skóry.

Polecane zabiegi: 

Lampa LED

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki