AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty swędzące na nogach

Krosty swędzące na nogach – informacje ogólne

Swędzące krosty na nogach mogą być nie lada utrapieniem. Z reguły są one niewielkie i wypełnione przeźroczystym płynem, jednak potrafią uprzykrzyć życie przez swędzenie, które powodują. Zazwyczaj są reakcją uczuleniową naszego organizmu na alergeny, których obecnie jest znacznie więcej niż dawniej. Mogą one przybierać różne postaci – od czerwonych krostek lub grudek podskórnych, aż do bąbli i pokrzywek. Oprócz alergii, krosty te, mogą być oznaką świerzbu, pokrzywki lub innych chorób zakaźnych.

Krosty swędzące na nogach – zapobieganie

Aby skutecznie – i co najważniejsze efektywnie – położyć kres problemowi, należy znaleźć jego przyczynę. W dzisiejszych czasach, praktycznie we wszystkim, możemy znaleźć związki uczulające. Mogą one występować zarówno w produktach spożywczych, ubraniach, środkach czystości, a także w biżuterii, czy zabawkach. Najlepszym sposobem na znalezienie tego, co wpływa na złą kondycję naszej skóry, będzie eliminacja. Zacznij obserwować kiedy dokładnie swędzenie i występowanie krost nasila się. Być może problem pojawia się po założeniu konkretnej bluzki lub spodni? A może ostatnio zmieniłaś proszek do prania bądź płyn do płukania? Nie zapomnij przyjrzeć się uważniej produktom, które spożywasz. Być może to któryś z nich komplikuje Twoje życie?

Krosty swędzące na nogach – zabiegi

Gdy znajdziesz już przyczynę swojego problemu, niezwłocznie się go pozbądź! Nie zapominaj jednak o byciu czujną i sprawdzaj produkty, które kupujesz. Być może ich skład będzie podobny do tych poprzednich, przez co niechciany problem znowu wróci?

Gdyby kłopot nie znikał – koniecznie udaj się do dermatologa i zrób testy alergiczne. Pamiętaj jednak by owych krost nie drapać. Możesz przez to tylko pogorszyć swoja sytuację.

Polecane zabiegi: 

Lampa LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki