NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Krosty w okolicach intymnych

Krostki w okolicach intymnych najczęściej są spowodowane depilacją. Podczas golenia zostaje naruszony ochronny płaszcz lipidowy skóry, przez co bakterie atakują mieszki włosowe i powstają krosty. Są one zwykle czerwone, powodują swędzenie skóry, a nawet jej zaczerwienienie. Przyczyną ich pojawienia się może być także zanieczyszczona lub zużyta maszynka do golenia. Inną przyczyną wysypki jest alergia – na bieliznę, środek piorący lub płyn do higieny.

Krosty w okolicach intymnych – objawy

Krostki wywołane depilacją lub alergią zwykle wyglądają jak wysypka i są czerwone. Jednak czasem krostom mogą towarzyszyć inne objawy: ogólne zaczerwienienie okolic intymnych, świąd, upławy, ból w trakcie stosunków seksualnych lub podczas oddawania moczu. Wtedy należy udać się do ginekologa, ponieważ krosty mogą być objawem grzybicy narządów rodnych.

Krosty w okolicach intymnych – leczenie

Leczenie krost w okolicach intymnych zależy od przyczyny ich powstawania. Jeśli jest to alergia, to należy zmienić proszek do prania lub płyn do kąpieli. Jeśli krostki powstały przez depilację, to zazwyczaj same znikają po kilku dniach, lecz należy zmienić sposób usuwania włosków. Jeśli zaś przyczyną wysypki jest grzybica, to należy jak najszybciej udać się do ginekologa. Lekarz może przepisać maść lub globulki, które szybko przynoszą ulgę swędzącej skórze oraz usuwają bakterie. Kobiety w ciąży powinny szczególnie dbać o higienę dróg rodnych, ponieważ grzybica może stanowić zagrożenie dla dziecka podczas porodu. Należy także uważać z płynami do higieny intymnej – zbyt częste ich stosowanie może powodować szybszy rozwój bakterii.  

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki