NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Krosty w pochwie

Krosty w pochwie – przyczyny powstawania

Krosty w pochwie oraz na wargach sromowych mają wiele przyczyn powstawania, lecz bardzo często można samemu je wyeliminować. Najczęściej powstają na skutek reakcji alergicznej w związku z wkładkami higienicznymi lub nowym proszkiem do prania. Alergii towarzyszy swędzenie i zaczerwienienie. Inną przyczyną krost w pochwie może być jej grzybica. Wtedy należy zastosować maści lub globulki przeciwgrzybicze, które przepisuje lekarz. Na pochwie mogą pojawić się także prosaki – małe grudki, które powstają na skutek zapchania mieszków włosowych. Zwykle znikają same i nie trzeba ich leczyć.

Krosty w pochwie przenoszone drogą płciową

Krost na wargach sromowych nie należy bagatelizować i jeśli utrzymują się przez dłuższy czas, należy udać się do specjalisty. Krosty w pochwie mogą być objawem choroby przenoszonej drogą płciową – wirusa HSV i HPV. W przypadku choroby przenoszonej drogą płciową lekarz przepisuje leki przeciwwirusowe.

Krosty w pochwie – leczenie

Większość krost w pochwie znika samoistnie po zmianie proszku do prania lub wkładek higienicznych. Jeśli jednak krostki pojawiają się często, należy udać się do specjalisty. Nawet jeśli występuje samo swędzenie i zaczerwienienie warg sromowych, należy powiedzieć o tym lekarzowi, ponieważ może to być objaw poważnej choroby. Aby uniknąć powstawania krost w pochwie należy zadbać o higienę osobistą oraz odpowiednią dietę. Pojedyncze krostki nie zwiastują poważnej choroby, jednak Panie powinny obserwować, czy krosty nie powiększają się.  

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki