AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty z przeziębienia

Krosty pojawiające się podczas przeziębienia są rzadkością, jednak mogą występować zarówno u kobiet, jak i mężczyzn bez względu na wiek. Ich pojawienie się na skórze jest związane z ogólnym osłabieniem organizmu, który nie jest w stanie bronić się przed atakującymi mieszki włosowe bakteriami. Krosty mogą pojawiać się na twarzy, jeśli wcześniej był na niej trądzik. Mogą też zaatakować błony śluzowe. Krost nie należy samodzielnie wyciskać, ponieważ spowoduje to rozprzestrzenienie się bakterii po całym ciele. Często nawracające przeziębienia oraz towarzyszące im krosty mogą sygnalizować poważną chorobę, dlatego wskazana jest wizyta u lekarza.

Krosty z przeziębienia – objawy

Krosty powstające podczas przeziębienia rzadko przypominają pryszcze towarzyszące trądzikowi. Najczęściej występują pod postacią wysypki oraz zaczerwienienia skóry. Nie należy drapać podrażnionej krostami skóry, ponieważ może to doprowadzić do zaognienia stanu zapalnego.

Krosty z przeziębienia – leczenie

Krosty pojawiające się podczas przeziębienia zazwyczaj znikają po wyzdrowieniu organizmu. Jednak w trakcie choroby, można stosować maści łagodzące świąd. Należy jednak pamiętać, by nie podrażniały i tak już osłabionej skóry. Warto zadbać także o dietę podczas przeziębienia, czyli unikać ostrych potraw oraz przyjmować dużo płynów. Jeśli na ciele pojawiło się dużo krost, a objawy przeziębienia nie przeszły, należy udać się na konsultację do lekarza, by wykluczyć zakażenie ospą.

Polecane zabiegi: 

Lampa LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki