Łamiące się włosy

Łamiące się włosy mogą być spowodowane wieloma czynnikami, w tym zewnętrznymi, jak niewłaściwa pielęgnacja, a także wewnętrznymi, np. zaburzeniami hormonalnymi. Łamiące się włosy najczęściej są również suche i matowe. Ich leczenie powinno obejmować wyeliminowanie objawów oraz zapobieganie nawrotom.

Łamiące się włosy – przyczyny

Jednymi z najczęstszych przyczyn łamiących się włosów są błędy w pielęgnacji oraz zbyt duża ilość zabiegów chemicznych. Można do nich zaliczyć włosy łamiące się po rozjaśnianiu, trwałej ondulacji, a niekiedy również farbowaniu, zbyt częstym myciu, stosowaniu zbyt silnych kosmetyków do stylizacji i pielęgnacji oraz układaniu ich z użyciem wysokiej temperatury. Przyczyną łamiących się włosów mogą być również inne czynniki zewnętrzne, w tym mróz czy zbyt ciepłe i suche powietrze, np. na skutek ogrzewania pomieszczeń, a także chlorowana woda w basenie. Do czynników zewnętrznych, odpowiedzialnych za łamiące się włosy, zaliczyć można nieodpowiednią dietę, zaburzenia odżywiania, brak równowagi hormonalnej, w tym te spowodowane schorzeniami tarczycy, a nawet choroby skóry, które zmniejszają produkcję sebum, naturalnego czynnika chroniącego włosy przed przesuszeniem i łamliwością.

Łamiące się włosy – leczenie

Kiedy włosy łamią się i wypadają, najpierw trzeba znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy i skutecznie ją wyeliminować. Bardzo ważne będzie również głębokie nawilżenie pasm oraz ich odbudowa za pomocą odpowiednich kosmetyków, np. z dodatkiem keratyny. Jeśli włosy łamią się u nasady, trzeba być szczególnie ostrożnym, aby nie wcierać produktów w skórę głowy, co mogłoby podrażnić skalp. Niekiedy, np. gdy włosy łamią się w połowie, konieczne może być ich radykalne obcięcie. Łamiące się włosy potrzebują również odżywienia od wewnątrz. Dlatego należy zadbać o odpowiednią dietę i ewentualnie wesprzeć ją suplementami. Wyjątkowo skuteczne są tu również zabiegi przeprowadzane w klinikach medycyny estetycznej, np. mezoterapia igłowa skóry głowy.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki