AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Lanolina

Lanolina – informacje ogólne

Lanolina to wosk zwierzęcy, który jest otrzymywany podczas czyszczenia wełny owczej. U zwierząt tych powstaje w gruczołach łojowych. Jako odkładająca się warstwa tłuszczu ma chronić je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Surowiec ten wykorzystywany jest od dawien dawna w pielęgnacji skóry. To właśnie lanolina jest składnikiem kremów nawilżających, maści opatrunkowych, pomadek, balsamów, błyszczyków, a także środków do prania. Jest więc ona, w większości, wykorzystywana w kosmetyce i przemyśle farmakologicznym. Dzięki swoim właściwością pełni funkcje ochronną, natłuszczającą i regenerującą skórę.

Lanolina – działanie

Dzięki lanolinie stosowanej na naszej skórze możemy ją utrzymać w nawilżeniu. Tworzy ona delikatny film, dający poczucie gładkości skóry. Zapobiega to także nadmiernej utracie wody. Jako składnik maści, ma zdolność wiązania się z wieloma substancjami rozpuszczalnymi w wodzie. Sprawia to, że substancje odżywcze i witaminy wnikają głęboko w skórę. Dodatkowo wosk ten, chroni naszą skórę przed działaniem szkodliwych czynników (niskich temperatur i wiatru). Zapobiega również nadmiernemu nawarstwianiu się naskórka oraz nadaje skórze miękkość i elastyczność. To właśnie dzięki elastyczności wykorzystuje się ją również do produkcji środków do prania. Jej pozytywne działanie wpływa również na nasze włosy – zapobiegając ich łamliwości i rozdwajaniu się końcówek. Warto również wiedzieć, że farmakologiczna lanolina pomaga w gojeniu się ran.

Lanolina – zabiegi

Lanolina jest więc dla Ciebie, jeśli zmagasz się z suchą skórą i zniszczonymi, słabymi włosami. Warto również wiedzieć, że jest ona niezwykle pomocna dla matek karmiących. Sprawdza się ona, jako maść, w problemach takich jak: popękane, poranione brodawki, pieluszkowe zapalenie skóry u niemowląt oraz ochrony stóp przed pęcherzami. Warto również robić maseczki z lanoliny na swoje przesuszone dłonie. Niezbędne do tego będą tylko: lanolina, olej migdałowy i pół żółtka. Maseczkę pozostawiamy na noc, trzymając dłonie w rękawiczkach. Stosuj ją ok. 2 razy w tygodniu.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki