AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Laryngolog

Laryngolog – kim jest

Laryngolog to lekarz specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób tych struktur, które znajdują się w obrębie głowy i szyi: gardła, krtani, uszu, nosa, zatok. Laryngologia zwana jest także otolaryngologią, a nazwa specjalizacji  wywodzi się od greckich słów: oros, otos- ucho, rhinos- nos i laryngos- krtań.

Laryngolog – kiedy się do niego udać

Do laryngologa udajemy się z następującymi schorzeniami: zaburzeniem słuchu, równowagi, węchu i smaku, a także z problemem bezdechów, zaburzeniami przełykania. Najczęściej pacjenci zgłaszają się z problemem bólu ucha, szumami usznymi, niedosłuchem, krwawieniem z nosa, uporczywym zatkaniem nosa, katarem, bólem gardła, chrypką, problemem z migdałkami, a także z zaburzeniami równowagi.

Laryngolog – jakie badania wykona

Do badań laryngologicznych zaliczamy: badanie zewnętrzne ucha oraz badanie otoskopem, czyli ocena wewnętrznych struktur ucha (przewodu słuchowego, błony bębenkowej). Laryngolog ogląda jamę nosową (rynoskopia), jamę ustną oraz gardło. Często wykonuje badanie części nosowej gardła, stosując szpatułkę i lusterko. Lekarz laryngolog może zlecić wykonanie badań obrazowych, jak RTG czy tomografia komputerowa. Stosowane jest również badanie słuchu za pomocą audiometrów lub ocenę struktur za pomocą wprowadzonego do nosa endoskopu (kamera). Pomocne bywają badania polegające na pobraniu wymazu.

Polecane zabiegi z zakresu laryngologii:

Laserowe leczenie chrapania
Radiochirurgia Ellman – leczenie chrapania

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki