AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Laryngologia

Laryngologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób gardła, krtani, uszu, nosa, a także głowy i szyi. Laryngologia skupia się również na zapobieganiu i leczeniu niedosłuchu, np. wykorzystując aparaty słuchowe oraz leczeniu nowotworów, a także na wyleczeniu problemów związanych z zaburzeniami oddychania, np. chrapaniem.

Laryngologia – zadania

Laryngologia zajmuje się leczeniem chorób takich, jak: Zapalenie gardła Szumy uszne, bóle uszu Ostre zapalenie ucha środkowego lub zewnętrznego Nadmiar woskowiny w uchu Zatkane ucho Zapalenie zatok Chrapanie Katar Niedosłuch Czyrak ucha Nagła głuchota Głuchota starcza Krwotok z nosa Zapalenie języka Zapalenie ślinianek Otoskleroza/Otospongioza Ropień Ropowica Zaburzenie równowagi. W laryngologii stosuje się również rozmaite zabiegi, również te z zakresu medycyny estetycznej takie, jak: Korekta małżowin nosowych Plastyka podniebienia Plastyka uszu Korekta migdałków Podcięcie języczka.

Laryngologia – leczenie chrapania

Do innowacyjnych zabiegów z obszaru laryngologii leczących chrapanie w klinice medycyny estetycznej należą: Laserowe leczenie chrapania – to metoda całkowicie bezpieczna, bezoperacyjna i mało inwazyjna, pozwalająca na powrót do dobrego, zdrowego snu dzięki skutecznemu leczeniu chrapania i bezdechu śródsennego. Zabieg polega na przegrzaniu struktur podniebienia miękkiego, języczka, łuków podniebiennych, a także bocznych części nasady języka po to, aby dokonać obkurczenia i stymulacji namnażania włókien kolagenowych. W ten sposób leczone obszary stają się bardziej jędrne, sprężyste i sztywne, a dzięki temu ryzyko opadania i wiotkości, a w konsekwencji chrapania podczas snu, znika. Zabieg przebiega szybko, a znieczulenie nie jest potrzebne. Radiochirurgiczne leczenie chrapania – to najnowocześniejsze narzędzie elektrochirurgii. Zabieg przebiega szybko i bezboleśnie, a jego efektem jest rozwiązanie problemu chrapania i bezdechu śródsennego. Polega na wykonaniu drobnych i precyzyjnych nacięć na leczonym obszarze. W czasie zabiegu wykorzystuje się przepływ fal radiowych o bardzo wysokiej częstotliwości oraz niskiej temperaturze.

Polecane zabiegi z zakresu laryngologii:

Laserowe leczenie chrapania Radiochirurgia Ellman – leczenie chrapania

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki