Laser ablacyjny

Laser ablacyjny to urządzenie emitujące wiązkę, która działa na zasadzie odparowywania naskórka oraz górnej warstwy skóry właściwej, a także obkurczania włókien kolagenowych. Dzięki temu pobudza naturalne procesy regeneracji tkanki, a przy tym wzmacnia ją i pogrubia. Jest też doskonałym narzędziem chirurgicznym.

Laser ablacyjny – zastosowanie

Zabiegi laserem ablacyjnym najczęściej obejmują:
Odmładzanie – obkurczone włókna kolagenowe napinają skórę, a niewielkie uszkodzenia tkanki inicjują proces regeneracji, dzięki czemu staje się ona grubsza i bardziej sprężysta.
Niwelowanie blizn – szczególnie tych potrądzikowych. Usuwanie blizn laserem ablacyjnym również opiera się na samoistnej regeneracji tkanki. Zabieg jest również skuteczny w usuwaniu rozstępów.
Usuwanie zmian skórnych – w tym różnego typu narośli czy brodawek, niwelowanie objawów trądziku różowatego.
Wyrównywanie powierzchni i kolorytu skóry – szczególnie tej ziemistej, zmęczonej, z rozszerzonymi porami.
Najpopularniejszy obecnie laser ablacyjny CO2, czyli laser gazowy, opiera się na strumieniu dwutlenku węgla wraz z helem, wodorem i azotem. To tzw. laser frakcyjny, co oznacza, że uszkadza jedynie wybrane punkty na skórze o średnicy ok. 1-1.5 mm, bez naświetlania całej tkanki. Czasem stosuje się też laser Er-YAG, czyli erbowo-yagowy, emitujący światło o długości 2940 nm. Oddziałuje ono głównie na wodę w naskórku, powodując jej wyparowanie. W efekcie następuje złuszczanie wierzchnich warstw skóry. Ten typ laserów również należy do frakcyjnych.

Laser ablacyjny a nieablacyjny

W przeciwieństwie do lasera ablacyjnego, nieablacyjny wnika prosto do głębszych warstw skóry, pobudzając powstawanie kolagenu, bez naruszania powierzchni tkanki. Choć po takim zabiegu proces gojenia się skóry jest znacznie szybszy, zazwyczaj potrzeba więcej sesji, aby za pomocą lasera nieablacyjnego osiągnąć rezultaty podobne do tych uzyskanych dzięki ablacyjnemu.

Polecane zabiegi z użyciem lasera ablacyjnego:

Laserowe usuwanie zmian skórnych CO2
Dermabrazja laserowa Fotona
Laserowe usuwanie rozstępów iPixel
Laserowe odmładzanie twarzy iPixel
Usuwanie blizn potrądzikowych iPixel 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki